• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.com adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

WoW Day of the Dead Rehberi (World of Warcraft Day of the Dead Rehberi)

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
18 Nis 2007
61,126
3,901
113
Ankara
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

gx2tNV7.png

Day of the Dead, Meksika'da kutlanan Ölüler Günü festivalinin World of Warcraft versiyonudur.

Sadece 1 gün süren etkinlikte oyuncular, etkinlik süresince kullanılabilen geçici bir maske olan Whimsical Skull Mask ve Macabre Marionette adlı pet ile birlikte bir de Dead Man's Partybaşarımı kazanırlar.

1. Dead Man's Party Başarımı

Etkinliğin asıl amacı oyuncuların, adı La Calavera de la Catrina'dan gelen Catrina adlı NPC ile dans ederek (/dance)Dead Man's Party başarımını kazanmaları ve Catrina'nın onları iskelete dönüştürmesidir.

Catrina, tüm ana şehirlerdeki mezarlıklarda bulunur.

• Alliance kapital şehirleri:
    • Darnassus: Şehrin içinde, Warrior's Terrace'de bulunur (koordinat: 69,40),
    • Exodar: Şehrin dışında, Azure Watch'ın güneyinde bulunur (koordinat: 48,56),
    • Ironforge: Şehrin hemen dışında bulunur (koordinat: 61,37),
    • Stormwind: Cathedral'in arkasındaki mezarlıkta bulunur (koordinat: 47,26).
  • Horde kapital şehirleri:
    • Orgrimmar: Şehrin güneyinde, Razor Hill yolunda bulunur (koordinat: 47,18),
    • Silvermoon City: Şehrin dışında bulunur (koordinat: 48,50),
    • Thunder Bluff: Kuzey taraftaki asansörlerin kuzeyinde bulunur (koordinat: 57,19),
    • Undercity: Ruins of Lordaeron'da, girişin sağında bulunur (koordinat: 68,11).
  • Tarafsız kapital şehirler:
    • Dalaran: Şehrin içinde, Violet Citadel merdivenlerinin sağında bulunur (koordinat: 34,38),
    • Shattrath City: Terrokar Forest'ta, şehrin hemen doğusunda bulunur (koordinat: 40,22).
Tarafsız bir mezarlığı yada ırkınızın şehrindeki mezarlığı ziyaret etmek zorunda olduğunuzu unutmayın. Diğer ırkların şehirlerindeki mezarlıklarda tamamlayamazsınız etkinliği. Worgen, Goblin ve Pandaren'ların özel şehirleri olmadığından dolayı; Worgenlar

Darnassus'taki mezarlığa, Goblinler Orgrimmar'daki mezarlığa, Pandarenlar ise tarafsız bir mezarlığa giderek etkinliği tamamlayabilirler.

2. Whimsical Skull Mask

Whimsical Skull Mask, Day of the Dead vendoru Chapman'den alınabilen ve sadece etkinlik sürerken kullanılabilen bir iskelet maskesidir.

cv77hma.jpg

3. Macabre Marionette

Macabre Marionette, iskelet modeline sahip bir pettir. Bu peti elde etmek için şu adımları izlemelisiniz:

4. Kostüm Savaşı
2014 yılında etkinliğe yapılan ufak bir güncellemeyle birlikte Chapman aşağıdaki kostümleri 100 gold karşılığında satmaktadır:

Bu kostümlerden herhangi birini kullandığınızda, kostüm üzerinize bir buff uygulayarak aldığınız tüm iyileştirmeleri %100 düşürür ve kostüm giyen diğer oyuncuların size saldırmasını ya da sizin onlara saldırmanızı sağlar. Kostüm giyen oyuncular sadece birbirlerine saldırabilir ve 3 özel yetenek kazanırlar. Bu özel yetenekler ekstra bir action bar ile kullanılabilirler ancak bu yetenekler tek bir butonda bulunmaktadırlar ve her yetenek kullanışınızdan sonra yerine diğer 2 yetenekten biri geçmektedir.

Bu 3 yetenek şunlardır:

• Quick Punch: Karşınızda bulunan kostüm giyen düşmanlara karşı saldırarak %10 hasar verir.
  • Strong Sweep: Önünüzdeki 4 yardalık koni alandaki düşmanlara saldırır, HPlerinin %20'si kadar hasar verir ve onlar 1.5 saniyeliğine sersemletirsiniz.
  • Jump Attack: İleriye doğru zıplar, önünüze çıkan düşmanlara %30 hasar verir ve 3 saniye sersemletirsiniz.
Kostüm giyerken diğer oyunculaı yenerek kazanılan 3 başarım bulunmaktadır:

• To The Afterlife: Day of the Dead kostümü giyen 1 oyuncu yenerek kazanılır,
  • Vientos!: Day of the Dead kostümü giyen 20 oyuncu yenerek kazanılır,
  • ve Calavera: Day of the Dead kostümü giyen 50 oyuncu yenerek kazanılır.

Geri