• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.com adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Wolfteam İyi Oynama Taktikleri

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
18 Nis 2007
61,126
3,901
113
Ankara
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Bu yazıda size Wolfteam oyununda nasıl sağlam bir karakter yapacağınızdan bahsedeceğim. Aslında söyleyeceğim yöntemleri çoğunuz biliyorsunuz. Ancak bu yöntemler genelde oyuncuların tabiri ile “karı gibi oynamak” olarak adlandırılabilir. Ancak durum sanıldığından çok farklı. Biz tabiri caizse son mohikan gibi ileri atılmayı severiz. Bende size ileri atılmayın vaktini ve zamanını bekleyin diyorum.

Yazıya başlamadan önce şunu belirtmemde fayda var. Bu yöntemler 3 yıllık oyun tecrübeme dayanarak çıkarttıklarım. Tabi biraz farklı yerlerden de yardım aldım. Anlatacağım yöntemler başta içinize sinmeyebilir. Ancak sabırla bu yöntemleri denerseniz oyunda korkulan bir oyuncu olduğunuzu göreceksiniz. Yöntemleri öncelikle bir başlık altında sıralayalım:

1. Pusarak sinsi saldırı
  2. Ses kasarak saldırma
  3. Oyun için birkaç ufak teknik
WPusarak Sinsi Saldırı

Pusarak oynayanların çok fazla sevilmediğinin farkındayım. Ancak yapacak bir şey yok. Zaten oyunda da sinsi atak var. Yani pusarak saldırdığınızda duyacağınız ses. Eğer oyun bile bunu size belirtiyorsa bu zaten oyunun içinde kullanılması gereken bir taktiktir. Zaten oyun haritalarında çok fazla sayıda pusma yeri bulunuyor. Tek yapmanız gereken doğru yeri bulmak. Ancak sürekli aynı yerde durmayın. Sürekli yerinizi değiştirerek görünmeden hareket edin. Bu sayede sadece iyi oynamakla kalmayacak aynı zamanda takımınızın kazanmasını bile sağlayacaksınız.

Şimdi bu taktiğin ne kadar çok işe yaradığını size kendi başımdan geçen bir olayla anlatayım. Ev arkadaşlarımla kendi klanımız vardı. Tabi hemen klan savaşı yapalım dedik ve S2 Yıkım iki tapınak açtık. Biz kırmızı takımdaydık bende doğal olarak kurtlar arkadan gelecekler diye pusmaya karar verdim. Daha dakka bir gol 3 - 4 oldu tek ben kaldım. Dedim napayım en iyisi pusayım. Pusa pusa 5 kurdu da tek başıma aldım ve o moralle savaşı da kazandık. Yani demem o ki pusarak oynamak kimi zaman size inanılmaz bir avantaj kazandırıyor.

Ses Kasarak Saldırma

Şimdi gelelim ses kasarak nasıl oynayacağınıza. Bu yöntemi aslında prof diye tabir edilen neredeyse tüm oyuncular kullanır ve Wall hack kullandıkları ifade edilir. Yok efendim o iş öle olmuyor aslında ses kasıyorlar. Tabi hile kullananda olabilir. Ancak genelde bu ses kasmadır. Ses kasabilmeniz için bir kulaklık alın. Mümkünse dış ses ile oyun sesini birbirinden ayırsın. Yani dışardaki sesleri duymayın sadece oyundaki sesleri duyun. Böyle bir kulaklık ile oyun içinde sinek bile uçsa sesini duyarsınız. Şimdi tek yapmanız gereken ses çıkarmadan yürümek. Bunun içinde SHIFT tuşuna basarak yürüyün. Tabi kabak gibi meydandayken yürümeyin. Tüneldeyken ya da bomba yerleştirdiniz bombanın başını beklerken ses çıkarmayın. Eğer ses ne taraftan geliyorsa oyuncuda o taraftan geliyor demektir. Artık tek yapmanız gereken sesin geldiği yöne doğru namlunuzu yöneltmek.

Wolfteam iyi oynama teknikleri

Taktik 1: Bir oyuncuyla karşı karşıya kaldığımızda ya hedefi vuralım diye göğsüne ya da tek seferde öldürelim diye kafasına sıkarız. Vücuda ateş etmek dezavantaj sağlar. Çünkü rakibinizi hemen öldüremezsiniz. Direk kafaya nişan aldığınızda ise eğer silahınız sekerse o zaman rakibiniz sizi hemen öldürür. Eğer avantajı elinize geçirmek istiyorsanız direk olarak kafa ve gövde arasına yani boynu nişan almalısınız.

Taktik 2: Karşınıza rakip çıktığı zaman ateş eden taraf sadece siz olmayacaksınız. Karşı tarafta size ateş edecek. Bu nedenle karşıdaki oyuncunun hem konsantresini bozmak hem de isabet oranını düşürmek için rakibinizi görünce hemen çömelin ya da zıplayarak ilerleyin. Bu rakibinizin sizi daha az vurmasını sağlayacaktır.

Taktik 3: Diyelim ki S2 yıkım oynuyorsunuz ve kurtsunuz. Eğer rakip oyuncu tek kaldıysa genelde bir yerde pusar durur. Sizin yapmanız gereken kendinizi hafif hafif göstererek mermisini bitirmeye çalışmak. Eğer bitiremiyorsanız mecburen bomba kurmak için gelecektir. Rakibinizi sinsice takip edin ve dar bir yere girdiği zaman hemen aşağı alın. Eğer insansanız o zaman geniş bir alanda pusacak iyi bir nokta belirleyin ve önünüzden geçen kurtları arkadan sinsice indirin.

Taktik 4: Oyunda sık sık ateş ettiğimiz için doğal olarak şarjörde hızlı bir şekilde bitiyor. Şarjörünüzü değiştirirken rakip oyuncuların sizi keklik gibi avlamasını istemiyorsanız şarjörünüzü tenha bir yerde değiştirin ya da şarjörünüz tam bitmeden sakin bir yerde hemen şarjörünüzü yenileyin. Tam çatışmanın ortasındayken merminizin bitmesini istemezsiniz.

Taktik 5: Eğer karakteriniz yoksa ve karşınızda kurtlarla oynayacaksanız kolay kolay ölmemek ve kurtları zorlamak için normal karakter üzerine yelek ve +%15 HP veren şapka alın.

NOT: Oyunda nakitli oyuncu çok var. Eğer nakitli oyuncular ile aynı yerde oynamak istemiyorsanız o zaman 3. Ya da daha alt sıralardaki kamplara giriş yapın.

sadeceon diye bi siteden nakit aldım acayip ucuzdu, epin arıyosanız bi bakın bence

Geri