• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.com adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Ünal Aysal Bıraktı

• Konuyu başlatan Saint
  • Başlangıç tarihi

Saint

maxigamelogo.png

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, 25 Ekim'de gerçekleştirilecek olan Olağanüstü Seçimli Genel Kurul'da aday olmayacağını açıkladı.

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal TRT'de Stadyum programına konuk oldu. Başkan Aysal Hakan Ünsal ve Ersin Düzen'in sorularını yanıtladı.

İşte Aysal'ın açıklamalarından satırbaşları:

AYSAL ADAY OLACAK MI?

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal canlı yayında merak edilen soruya cevap verdi. Ünal Aysal, Galatasaray Başkanlığına aday olmayacağını açıkladı.

Aysal şöyle konuştu:

"Taraftarımıza ve genel kuruluma bana desteği için teşekkür ederim. 40 ay oldu, bir ayım daha var. Az evvel size 4 konudan bahsettim. Bu işleri göndermezden gelemem. Medyanın bana olan davranışı, divan, benim tek başıma halledemediğim, Türkiye'deki bağımsız kurumları, federasyonlar beklenti dışındaki şeyler yüzünden başkanlığa devam etmemin camia tarafından faydası olmayacağımı düşünüyorum. Bundan dolayı 25 Ekim'deki seçimde aday olmayacağım. Galatasaray'dan kopmam mümkün değil, destekleyeceğim bir ekip oaclaktır. Galatasaray için bambaşka bir projedir. Galatasraay global projesidir. G.Saray markasının tanınması, Avrupa'da yaşaması ve devamlılığını sürdürmesidiri. Kulüpten her hangi bir para almadan bu projeyi sonraki yönetime hediye edeceğim."

SEZONU SIFIRLANMIŞ OLARAK BAŞLATALIM

"Geçen sene de 8 puan kaybıyla başladık. Bu sene 5 puan kaybımız var. Geçen Florya'yı ziyaretimde oyuncularla ve teknik kadroyla konuştum . Tamam ama sezonu şimdi başlatıyorsunuz. Sıfırlanmış olarak sezonu başlatalım dedim. Umarım bu mesajı tam olarak aldılar ve umuyorum taraftarımıza güzel neticeler hediye edecekler.

SELÇUK İNAN VE BURAK YILMAZ'A YAPILAN PROTESTOLAR

Oyuncularımızın kıymetinin bilinmesi lazım. Bazen sanatçıların yaşadığı sorunları yaşayabiliyorlar. Konsantrasyon düşüklüğü olabiliyor. Hep bu çocuklarımızdan iyi sonuçlar alındığı için bazı reaksiyonlarda bulunulabiliyor. O kadar önemsenecek olaylar değil. Taraftarların davranışlarını da hoş görmek lazım.

Sneijder de 2 maç üst üste kötü performans gösterirse aynı tepkiyi görür. Taraftarlardan isteğim daha toleranslı olmaları. Üstlerine böyle menfi bir şekilde etkileniyorlar. Bu gençliğin DNA'sında var. Kayserispor maçında yenildik ve taraftarlar bana istifa diye bağırdılar. Ben etkilendim. Taraftarların başarıda ve başarısızlıkta ciddi katkıları var bunu görmek lazım.

EN İYİ KADRO GALATASARAY'DA

4. yıldız bu sene çok değişik bir ambians getirdi lige. Oyuncularımın bundan etkilenmemesi mümkün değil. Bu yavaş yavaş pozitif bir havaya, daha güzel maçları seyretmemize sebep olacaktır.

Şuan anda Türkiye'nin en iyi ve en zengin kadrosuna sahip takım Galatasaray'dır.

PRANDELLİ'NİN KADRO SEÇİMİ

Buradaki sorunumuz kaliteden ziyade sayımızın çokluğu. bence hem hoca yönünden bu bir handikap oluşturuyor, oyuncunun hepsini mutlu etmesi için herkese fırsat verme zorunluluğunu istiyor. Bu da değişik kadroyu sahaya sürmeye onu itiyor. Hocamız standart bir kadroyu seyircilerin önüne getirecek. Onda bir form eksikliği varsa o kadroda bir değişiklik yapacak.

Bütün teknik direktörlerin sorunu bu. Benim ve onların doğruları farklıdır. Önemli olan onların doğrularıdır. Prandelli bu sorunları aşacaktır. Önümüzdeki günlerde göreceğiz.

TRANSFER SEÇİMLERİ

Benim dönemimde, 40 ay içinde hocaların istemediği hiçbir oyuncu alınmamıştır. Listeleri onlar verir, kendi önerilerini kendileri verirler. Müzakereler yapılır, ben onaylarım ve transfer yapılıyor. Hoca bir oyuncuyu oynatmam diyorsa, öyle bir transfer katiyen yapmayız. Hiçbir yönetici de böyle bir riski alamaz.

KAKA TRANSFERİ

Fatih Hoca ile o dönemde bir espiri konusuydu. Kaka'nın gelmesi mümkün değildi. Kaka Real Madrid'den ayrılıp bize gelmek istemedi ve bel sorunu vardı. Onu hiç düşünmedik, ve Şampiyonlar Ligi'nde oynayamayacaktı. Sneijder'in gelmesi bizim için büyük bir fırsattı, bize oyuncu değerini gösterdi. Geçen sene başarıları bize tercihimizde ne kadar doğru olduğunu gösterdi.

İLK TERCİHİMİZ LUCESCU'YDU

Prandelli bizim ilk tercihimiz değildi. Sayın Lucescu ilk tercihimizdi. Müspet sinyaller vermişti. Özel sebebi sadece Shakhtar Donetsk takımıyla yakın ilişkileri. Patron rica etti 'gitme' diye. O da gönül adamı, bana da telefon etti ve gelemiyorum dedi. Bizi de bekletmedi. Ben Mancini'nin ayrılmasını beklemiyordum. Her Haziran ayında vazgeçme hakkı vardı, beklentileri farklıydı.

PRANDELLİ BIRAKIRSA...

Prandelli ile her zaman iki taraf da istemediği koşulda yolları ayırabilir. Cezai bir şart yok. İlk Fatih hocayla anlaşma da böyleydi, Mancini de böyleydi. Prandelli de böyle. Prandelli de ben de gönül adamıyız. Prensipler üzerine konuşuyoruz. Ayrılık durumunda para sorununun olacağını sanmıyorum. Prandeli'nin bir kredi dönemi var. Şu an o kredi dönemi içinde. Başarı değerlendirmek için şimdi çok erken.

GÖREVDEN AYRILAN YÖNETİCİLER

En zor olan beşeri ilişkiler. Bazen hoşnutsuzluklar, ikili ilişkilerde sürtüşmeler oluyor. Burada yanılabiliriz. Bazen seçimler beklentilerinizin ötesinde olabilir. Bunlara aldırmadan işinize bakmanız gerekir.

Birinci yönetimde çok iyi arkadaşlarım vardı, çok iyi çalıştık ve dostane ayrıldık. Bu dostane ilişkilerimiz devam ediyor. Şu anda yayını yapan arkadaşımız ısrarlı bir şekilde bu ismi vermiyor, bilmek dahi istemiyoruz. Günahı ve vebaliyle tüm arkadaşlarımı sevgiyle anıyorum. Bazen iyi şeyler yapıyoruz, bazen de yapamıyoruz.

SABRİ KONUSU

PRANDELLİ DE DELİ DEĞİL HERALDE

Sabri benim çok sevdiğim ve takdir ettiğim bir oyuncu. Kendisiyle de görüştüm. Ama takım içindeki durumuna ben karar veremem. Bu görev teknik adama ait. Prandelli çok tecrübeli bir adam. Onun raporlarını almıştır muhakkak. Sabri sağ bek ve biz sağ beksiz bir sezona başladık ve o bölgeye iki tane arkadaş aldık. Bana kalsa ben o paraları harcamazdım. Elimdekini kullanırdım. Hocanın takdiridir. Adam da deli değil heralde. Elinde eleman varken oynatmaması...

ENGİN VE EBOUE KONUSU

Engin'in sorunu Sabri'ninkinden ayrı. Engin bir takım oyuncusu değil. Engin Baytar bir takım oyuncusu olmadığını geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada kanıtladı. Ben bunu anladım.

Eboue ise fizik durumundan kaynaklanıyor... Bir savunma oyuncusu ayakta kalamıyor ve sürekli düşüyor ve düştükten sonra gol yeniyorsa takımdaki yerini iyi irdelemek lazım.

MELO KONUSU

(Aziz Yıldırım'a hakaret içeren tweet'in paylaşılması...)

Melo'nun bilerek yaptığına inanmak dahi istemiyorum.

Melo eleştiriliyor da diğer kulüplerde eleştirilecek oyuncular yok mu? Volkan Demirel'i de izledik. Eski oyuncumuz Emre Belözoğlu'nu da izliyoruz... Neden sürekli Melo konuşuluyor?

Disiplinsiz davranışlara hiçbir zaman müsamaha göstermem. Ancak neden bir oyuncu üzerine bu kadar gidiliyor. Tahrik edilen oyuncular bunlar. Tahrik etmezseniz yapmazlar.

Melo'ya sakin olup tahriklerden kaçınmasını söyledim.

FATİH TERİM KONUSU

Fatih Terim'e nefretim yok, kırgınlığım var. O da şuradan geliyor. Ayrılma döneminde, benim cevabını alamadığım sorular var. Ben, Terim'e sorduğum direkt soruların cevabını alamayıp televizyonda TFF'ye imza atıldığını görünce hayalkırıklığına uğradım.

3. sezonu biz sezon başladıktan sonra hoca gönderdiğimiz için kaybettik. Sezon başladıktan sonra yeni hoca monte etmek zor iş.

Fatih Terim'le takım içi konuları konuşmak için kendisine ulaşmaya çalıştık. CEO'muza 'Başkan asistanımla konuşabilir' dedi.

TERİM VE AYSAL'IN MESAJLARINA NASIL ULAŞTILAR?

Benden şunu duymak istiyorsanız. Bu SMS'leri ben kimseye vermedim. Ama artık Türkiye'de isteyen istediğine ulaşabiliyor. Benim telefonum hep ortadadır.

DİVAN KURULU TOPLANTISI

Ben bu Divan Kurulu toplantısını rencide edici buldum. Bir önceki Divan toplantısında ben ileriye dönük projelerimden bahsettim ve Galatasaray'ın çok önemli bir işi için de ayrılmak zorunda kaldım. Israrla 1 hafta sonra Olağansütü Divan Kurulu kararı alınmış. Bu olay 4 sene önce olunca o zamanki başkanımız aynı mesajı alsaydı o da hemen seçime giderdi. Ben o mesajı tamamen aldım ve seçime gitme nedenim bu toplantıdır.

Lig başladığından bu yana çok büyük bir medya saldırısı var. Bilgi kirlilikleri var. Artık aileme de sıçramaya başladı. Tük sporunda beni rahatsız eden bir ortam var. Federasyonların bize dönük haksız kararları beni hergün biraz daha endişeye düşüren bir ortamdı.

Taraftarın bana olan desteğinden hiçbir endişem yok, yönetim kurulu da aynı şekilde ancak Divan Kurulu'nun düşünceleri çok önemli. Bugün bu en son olayı duymazdan gelmem mümkün değil. Galatasaray'da başkanlık sistemi var. İşler iyi değilse başkan iyi değildir.

GALATASARAY'IN VERGİ BORCU YOK

Galatasaray'ın gecikmiş ve ödenmemiş vergi borcu yok. Sedat Doğan hukuk kuruluna baktığından mali konulara pek hakim değil. Bizim ödenmemiş bir vergimiz yok. bizim taksite bağlanmış vergi borcumuz var, bunlar da ödeniyor. Ben Galatasaray'a gelince 328 milyon Dolar borç - alacak farkı verildi. Bugün bu borç artmadı ama 84 milyon Dolar faizi ödendi. Ne aldıysam o borcu kucağımda taşıyorum."​

Aptal adam madem istikrarli kararli yoluna devam etmiyicektin;

Neden yöneticilik yaparken hic esnemedin,kafanin dikine gittin,istifalar,adam kovmalar,kadro disi birakmalar..

Madem bunlari yaptin düzenini kurdun o zaman birakmiyicaktin,yada birakicaksan hic boyle davranmiyicaktin..

Bastan sona hatalarla dolu,kibirli ve basarisiz bir insan..

Başkan gibi başkan lafını söyleyebileceğim birisidir.

Kadıköyde kupa kaldırdığımızda emin olun başka kimse o akşam kaldırtmazdı.Hepsi başka güne veya bizim stadta yapılmasını ayarlardı.

Basket final maçında tepki olarak sahaya çıkmayan başka örnek varmı ?

2 senede aldığımız kupalar,sadece futbol değil amatör branşlardada yükseliş.

Şampiyonlar ligini seriye takmış,artık gruptan çıkamamayı başarısızlık olarak görmeye başlamıştır taraftar.

Mustafa Sarp,Pinto,Culio,stancu gibi 2.3. sınıf oyunculardan Muslera,Drogba,Sneijder gibi 1.sınıf dünya klasmanında futbolculara.

Soma'ya anında gitmesi...

Berkin Elvan'ın cenazesine çelenk yollamanı

Twitter yasağına karşı formaların arkasına kulübün twitter adresini yazdırmanı unutmayacağız.

Son düzenleme:
hiç bir başarı "dünya kadar borç yapıp ben gidiyorum hadi eyvallah" demekle ölçülmez iyi bir başkandı ama bu hareketi herşeyi devirdi.

Borç? Şuanda kulübün o başa geçmeden önceki borcundan 10 milyon fazla borcu var.Ama bunun sebebi,seviyesi yükselen ve maliyetli futbolcular alındı,şuanda bu sene sözleşmesi bitecek 3-4 oyuncu var.Selçuk,semih,burak,muslera sözleşmelerini bu sene yeniledi 5 senelik.Telles 4 sene imzaladı.Yani bu adamların alacağı paralar şuanda bizim bilançomuzda borç olarak gözüküyor.Bu sene sadece aydın,gökhan,sabri,engin'in sözleşmeleri bitiyor.Bunlar göz önüne alındığında bence borç normal.

Borç? Şuanda kulübün o başa geçmeden önceki borcundan 10 milyon fazla borcu var.Ama bunun sebebi,seviyesi yükselen ve maliyetli futbolcular alındı,şuanda bu sene sözleşmesi bitecek 3-4 oyuncu var.Selçuk,semih,burak,muslera sözleşmelerini bu sene yeniledi 5 senelik.Telles 4 sene imzaladı.Yani bu adamların alacağı paralar şuanda bizim bilançomuzda borç olarak gözüküyor.Bu sene sadece aydın,gökhan,sabri,engin'in sözleşmeleri bitiyor.Bunlar göz önüne alındığında bence borç normal.

neden yükselen ve maliyetli futbolcular alındı? neden tarığa gidip 4 milyon £ verildi? alt yapıda oyuncu yokmuydu? veya umut gündoğan gibi neden ptt 1. ligden futbolcu alınmadı? ayrıca devre arası 9 tane transfer yapıldı 2 tanesi 11 de oynuyor geriye kalan 7 futbolcu nerede? bunlar futbolcular başkanın hatası olmayabilir ama neden dur demedi? neden bu kadar transfer yapıyoruz diye sormadı

neden yükselen ve maliyetli futbolcular alındı? neden tarığa gidip 4 milyon £ verildi? alt yapıda oyuncu yokmuydu? veya umut gündoğan gibi neden ptt 1. ligden futbolcu alınmadı? ayrıca devre arası 9 tane transfer yapıldı 2 tanesi 11 de oynuyor geriye kalan 7 futbolcu nerede? bunlar futbolcular başkanın hatası olmayabilir ama neden dur demedi? neden bu kadar transfer yapıyoruz diye sormadı

kusura bakmada galatasaray tarığa 4m euro vermekle batmaz dünkü yayını izleseydin keşke iyi bir başkandı tek yanlışı teknik direktor konusunda oldu buda onu bitirdi

Ünal Aysal harika bir başkan yaptıkları ortada fakat tek sıkıntısı teknik direktör.Galatasaray fatih terim zamanındada çok gol yerdi fakat yediğinin fazlasını atardı maçları hatırlarsınız 3-2 2-1 4-2 falan biterdi bize hücum oynatacak hoca lazım mancini son dönemler bunu yapmaya basladı 4-5 maç kazanmıştık sanırım üst üste ama sezon sonu yollandı prandelli hala savunma takımı çıkarıyor bize hücum oynatacak adam lazım savunma değil.

Galatasaray mahelle takımı değilki normal standartlarda oyuncu alsın.Hedefler büyükse harcamalarında büyüyecek illaki.E altyapıda oyuncu yokmuydu diyorsun.Altyapı gelişmesi 2-3 senedemi oluyorki altyapıyı düzenli olamama sorununu ona atalım.Transferleri dünde söyledi zaten T.D'nin istediği transferleri uyuyorsa onaylıyoruz diyor.Ayrıca Galatasaray'ın ilk 11 oyuncuları çoğu pozisyonda belli.Yapılan transferlerin %90'ı zaten kaliteli yedek olarak yapıldı.Avrupada baş göstermek istiyorsanız,sadece ilk 11 değil bütün kadro iyi olmalı.

Galatasaray mahelle takımı değilki normal standartlarda oyuncu alsın.Hedefler büyükse harcamalarında büyüyecek illaki.E altyapıda oyuncu yokmuydu diyorsun.Altyapı gelişmesi 2-3 senedemi oluyorki altyapıyı düzenli olamama sorununu ona atalım.Transferleri dünde söyledi zaten T.D'nin istediği transferleri uyuyorsa onaylıyoruz diyor.Ayrıca Galatasaray'ın ilk 11 oyuncuları çoğu pozisyonda belli.Yapılan transferlerin %90'ı zaten kaliteli yedek olarak yapıldı.Avrupada baş göstermek istiyorsanız,sadece ilk 11 değil bütün kadro iyi olmalı.

Her maça farklı kadro ile çıkan bir teknik direktör varsa bu iş olmaz

Her maça farklı kadro ile çıkan bir teknik direktör varsa bu iş olmaz

İyide konu T.D değilki.Ayrıca Prandelli'ninde aklındaki sistemi uyacak kadroyu bulması gerek.Biraz geç kaldı bu konuda hazırlık maçlarıda pek bir ölçü olamadı,fazla maç yapmadık ve A.madrid hariç güçlü bir takımla maçta olmadı.

Bir takımda 6 tane sağ bek olursa zaten o takim bitmiştir burada t.d başkan tartışması yapmayın

kusura bakmada galatasaray tarığa 4m euro vermekle batmaz dünkü yayını izleseydin keşke iyi bir başkandı tek yanlışı teknik direktor konusunda oldu buda onu bitirdi

zaten sıkıntıların temeli o yani fatih terimin gitmesi ama fatih terimin gitmesinede kendisi neden oldu. Hatırlarsanız fatih terim orta sahaya transfer istediğinde en sonuncu kişi sneijderdi ve diğer oyuncular sneijdere göre daha iyilerdi gitti kendisi aldı (sneijder kötülemek amacıyla demiyorum başkanın seçimini kast ediyorum) abdülrrahim albayrağı gönderdi krizleri başlattı daha sonra bi yönetici vardı şu anda ismini unuttum onu almanyaya gönderdi kısacası kendisi yaptığı başarıları transferleri borçları bıraktı gitti. yukarıda dediğim gibi hiç bir başarı onu ortada bırakıp terketmekle bana göre kıyaslanmaz kıyaslanamaz.

----------

Bir takımda 6 tane sağ bek olursa zaten o takim bitmiştir burada t.d başkan tartışması yapmayın

ona bakarsan orta sahanın ortasında oynayan oyunculardan bir 11 çıkar zaten

----------

senin hedefin açıkcası şampiyonlar liginde max yarı final oynamak sen zaten bu kadar harcama yapmadan çeyrek final oynadın solbekin sol kanat oyuncu olan takımla uefa dan ceza kapıdayken neden yedek transfer yapıldı? neden sağlam forvet alınmadı?

Geri