• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.com adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Trove Mastery Rank Detaylı Ayrıntılı Bilgi

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
18 Nis 2007
61,126
3,901
113
Ankara
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Merhaba mastery rank hakkında çok soru geliyor.Bende bu konuda bir rehber yazı hazırlamak istedim.Öncelikle mastery rank ne işe yarar bunu söyleyeyim.Mastery rank her level başına belirli hediyeler sağlar,bu hediyelere c tuşunda mastery rank yazısının sağındaki kupa işaretine basarak bakabilirsiniz.Öncelikli hedefiniz 30 olmak olsun ondan sonraki ranklar çok büyük avantajlar sağlamayacaktır bir noktaya kadar.Diğer bir konuda mastery pointlerin ne gibi durumlarda kazanıldığıdır bundanda ayrıntılı olarak bahsedeyim.

1- Level: Level atladığınız zaman (xp) 15 mastery point gelir 20. levelda 125 point gelir totalde 400 point oluyor.

2- Eşya Kırmak: Eşyaları loot collectorda kırdığınız zaman eğer size o eşyanın görüntüsü geliyorsa yani daha önce kırmadıysanız bunlarda 1 mastery verir.Az gibi gözüksede uzun vadede çok büyük bir rakam yapıyor.

3- Ally(pet): Common:10 uncommon:20 ve rare:50 mastery point verir.

4- Mount(binek): Bineklerin her biri 50 bazı ejderhalar ise 125 ve 250 mastery point verir.

5- Sail(yelken): Yelkenlerde common 10 uncommon 20 ve rare 50 mastery point verir.

6- Ship(gemi):Gemilerinde her biri 50 mastery point verir.(daha fazla veren var mı bilmiyorum.)

7- Mag Rider: Mag Riderlarında her biri 50 mastery point verir.

8- Fishing Pole(Olta): Oltaların hepsi 20 mastery point verir ama lav ve çikolatada tutmamızı sağlayan oltalar balıkları sayesinde 200den fazla mastery point kazandırabilir.

9- Recipes(tarifler): Tariflerin her biri 2 mastery point verir.

10- Tome(kitap),costume(kostüm),flasks(potlar): da 20şer mastery point verir.

11- Son olarakta Professions(meslekler): her seviye başına 75 mastery point sağlıyor.

Şimdide en ucuz ve avantajlı olanlardan bahsedeyim.Başlangıçta mastery point ile uğraşmanızı tavsiye etmiyorum en azından 10-15 level olup yeterli malzemeyi toplamadan mastery işine girişmemenizi öneririm çünkü genel olarak flux ve glim harcamanız gerekecek.

1- Yeni Başlayanlar İçin Balıkçılık: (Balıklar common:5 uncommon:10 rare:25 mastery)

İlk olarak yapmanız gereken bir olta almak olacak.Oltayı hub worlde(h tuşuna basılı tutarak gidebilirsiniz) gittiğiniz zaman sağınızda bulunan Npcden almanız gerekecek.Oltanın fiyatı 200 glim eğer yeterli gliminiz yoksa etraftaki çimenlerin üstünden binek(z tuşu) ile geçerek 1-1 toplayabilirsiniz yaklaşık 300 glim toplamanızı öneriyorum çünkü yemde almanız gerekecek.Oltayı aldığınız zaman birde lure(yem)dende alabildiğiniz kadar alın.Sonra her hangi bir su birikintisine gidip suyu nişan alarak f tuşuna basın ve biraz beklediğinizde olta sallanacak o zaman bir daha fye basın ya bir balık kazanacaksınız ya da 1 adet old boot.Old bootları atabilirsiniz(değeri yoktur)ya da balıkçı npc nin ön tarafında bulunan craft(üretim) yerlerinde bot peti yapabilirsiniz.Bu şekilde tutabildiğiniz kadar balık tutun sonra loot collectora(eşya parçalama yeri)gidip balıkları oraya koyup parçalayın size balığın değerine göre glim,eşya ve yeni verdiğiniz her balık için başlıkta belirttiğim değerlerde mastery point kazanacaksınız.Burada ilk amacınız glim toplamak olacak bu şekilde biriktirebildiğiniz kadar glim biriktirmeniz gerekiyor.Eğer rare balık tutabildiyseniz ancient scale,1000 glim ve 25 mastery point kazanırsınız.Ancient scale 500-600 flux eder ya da oltanızı geliştirmek için kullanabilirsiniz.

1- Orta Seviye Balıkçılık: Şimdi suda tutabileceğiniz tüm balıkları tuttuysanız 2 seçeneğiniz var.Oltanızı geliştirip mastery toplamaya çalışabilirsiniz ama bu biraz pahalı olacaktır.Eğer geliştirmek istiyorsanız balıkçının önündeki crafting yerine gidip gerekli malzemeleri toplayın ama benim tavsiye ettiğim yol şu olur ki burada çok zengin olmadığınızı var sayıyorum glim ve flux acısından.Clubınızdan biri,bir arkadaşınız ya da yabancı biriyle anlaşıp ondan lavda ve çikolatada tutulabilen balıkları az bir farkla size satmasını isteyebilirsiniz.Mesela çikolatada 12 farklı tür balık var rare haricinde bunların hepsini 1000 glime alırsanız bu balıklardan çıkan glimi(yaklaşık 500) fiyattan kesersek sadece 500 glime 90 mastery point kazanırsınız ki bu gayet iyi bir fiyat.Oltayı yapacağınız fiyattan kat kat düşük bir fiyata hem siz kazanmış oluyorsunuz hemde balıkları sizin için tutan kişi.bunu hem lav hem çikolata için yaparsanız 180 mastery kazanırsınız ki bunu mount ve ally ile yapmanız çok yüksek fiyatlara gelir.

2- Eğer balıkçıdan yelken ve gemi almadıysanız ilk olarak bunları alarak devam edebilirsiniz çünkü ucuz bir fiyata(yaklaşık 2 bin glim) 80 mastery kazanırsınız.

3- Professions(meslekler): Oyunda 3 adet meslek var bunlar ringcrafting,gardening ve runecrafting sizin ilk yükseltmeniz gereken bence gardeningtir çünkü daha az malzemeye daha çabuk gelişir ve 3. seviyeden sonra geliştirirken parada kazanabilirsiniz steed feed yaparak.Bu konuya çok değinmek istemiyorum çünkü forumda bir rehber zaten mevcut ona bakabilirsiniz.Gardeningten sonrada ringcraftinge başlayabilirsiniz tabi başlarken çok fazla shapestone ve flux gerektireceğini bilin.Runecrafing ise biraz lükse kaçıyor çünkü ilk 50 seviye için bile ortalama 9000 flux gerekiyor ama bunun diğerlerinden farkı hem 50 seviyede 1 75 mastery geliyor hemde her yaptığınız tarif 2 veriyor buda her level için 175 mastery demek.

4- Ally Alımı: Bu yolda da 2 seçeneğiniz var ya başka ally satan kişilerden 200-300 glim ya da daha ucuz bir fiyata ally alacaksınız(common olanları en fazla 300e alın) ya da korsan gemisi arayıp onda ally kutuları bulmaya çalışacaksınız.Eğer korsan gemisi bulduysanız ve kutu yoksa üzülmeyin sadece gemi ve npc görüş alanınızdan çıkana kadar uzaklaşın sonra geri dönün korsanın sattığı eşya değişecektir istediğiniz kutu gelene kadar bunu devam ettirin.Öncelikle 5 çeşit kutu var Qubesly,Cat,Bot,Raptor,Butterfly ve her birinde 5 adet common 2 adet uncommon ve 1 adet rare çıkma şansı var.Sizin mastery için amacınız hepsinden 5 common ve yapabiliyorsanız 2 uncommon ı toplamak.Uncommon olanları 600den fazlaya almanızı önermem.Fazlalık olanlarıda siz satın 200-300 glim gibi bir fiyata fazla zarar etmemiş olursunuz.Tabi bu kutuları açtığınızda çıkabilecek bir rare sizin için çok iyi olabilir.Onu kullanmanızı şimdilik önermiyorum 6-7k flux gibi bir fiyata satıp masterynizi ya da eşyalarınızı güçlendirin daha yararlı olacaktır.Sonra bulur ya da alırsınız size gereken allyı.

5- Sail alımı: Buda allylar gibi korsanlar tarafından satılıyor çeşit çeşit sailler alarak common:10 uncommon:20 ve rare:50 olmak üzere master point kazanabilirsiniz.5000 glim gibi bir fiyata 50 mastery diğer yollar bittikten sonra gayet makul.

6- Mag rider: Balıkçının önündeki crafting yerinden ucuz malzemelere yaklaşık 500 fluxa craftlayabilirsiniz ve 50 mastery point alırsınız

7- Mount: bu yola en son başvurmanızı öneriyorum çünkü en pahalı yöntemlerden biridir.

İlk olarak mastery için alıyorsanız pemblock ve meownt alabilirsiniz 600-700 fluxa bulabilirsiniz.sonra bu değer git gide artacaktır.Dediğim gibi pemblock ve meownt sizi cok sıkıntıya sokmaz ama sadece görüntü için elinizdeki bütün parayı pahalı bir bineğe vermeyin.Çünkü şunu bilin siz ona yatırmadığınız zaman daha güzel bir binek için biriktiyorsunuz.

Şimdilik bu kadar bunu yazarken serverlar kapalı olduğu için bilgileri tam doğrulayamadım o yüzden yanlış bilgi verdiysem kusura bakmayın ve yorumlarda yazarsanız sevinirim.Eğer daha güzel yöntemler bulursam konuyu editlerim.Oyun içinde veya forumda sorularınızı yazmaktan çekinmeyin meşgul değilsem hemen cevaplamaya çalışırım.
Alıntıdır.

Geri