• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.com adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Team Fortress 2 (TF2) Saxton Hale'de Kullanılması Gereken Silahlar

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
18 Nis 2007
61,126
3,901
113
Ankara
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Merhaba arkadaşlar.

Bilgi amaçlı böyle bir konu açmak istedim hem bilmiyenlerde uygularlar, güzel olur.

İlk Scouttan başlıyalım.

Scout:

Force-A-Nature (Kontrolsüz Güç)

Bonk Atomic Punch (Bonk Atomik Kuvvet)

Sandman (Uyku Perisi)

Niçin bu itemleri takıcağız?

Force-a-nature: Bu silah Saxton Hale serverın da scout için vazgeçilmez bir silahdır ki hele kritiği oldumu.Saxtonun yakınında ateş ederseniz, saxton geriye doğru savrulur.(Uzakdan ateş etmeyin etki etmez ancak damage gelebilir az oranla.)

Bonk Atomic Punch: Scout için savunma ve bonk atma itemidir.Eğer bu item'i kullanmış olursanız, Saxton veya herhangi bir boss size kısa süreliğe vuramaz.Oyunda bonk sistemi olduğu için, içtiğinizde Saxton veya başka bir boss'a Scoutla 2 kere zıplayıp kafasına inerseniz güzel bir damage(hasar) vermiş olucaksınız.

Sandman: Kaçmak için güzel bir silahdır.Saxton'a nişan aldığınız topla vurursanız sersemler.Ne kadar uzakdan vurursanız sersemleme süresi o kadar uzun sürer.

Soldier:

Black Box (Kara Kutu)

Direct Hit (Direkt Vuruş)

Liberty Launcher (Özgürlük Ateşliyicisi)

Gunboats (Koruyucu Botlar)

Mantreads (Tabanlar)

Escape Plan (Kaçış Planı)

Black Box: Güzel bir silahtır.Saxton'a her vurduğunuzda 15 sağlık puanı kazanıcaksınız.Bana göre bir mapda sağlık hap'ı vs. HP yükseltici yoksa bu item'i takmanız şart olucakdır, eğer güzel bir damage(hasar) vericekseniz.

Direct Hit: Eğer nişanım iyi diyorsanız ve mapde sağlık hapları varsa bu silahı takın derim.Saxton'a güzel bir damage(hasar) verir.

Liberty Launcher: Benim saxtonda favori silahlarımdan biridir.Map da sağlık hapları varsa bu silahı kesinlikle takın derim.Kritikle güzel bir hasara sahiptir.

Gunboats: Soldierlerin Saxton Hale modunda vaz geçilmiyen bir itemdir.Bu itemi taktığınızda her rocket jump (roket zıplaması) yaptığınızda kendinize çok az bir hasar verir.

Mantreads: Bu bot'u takmak isterseniz, mapda sağlık iksirleri olması şart bana kalırsa çünkü black box fazla doldurmaz.Saxton sizi kovalamış olursa her roket zıplamanızda fazlasıyla can kaybı yaşayacaksınız.Eğer map büyük ve geniş ise roket zıplaması yaptığınızda çok havalanıp uzaklaşabilirsiniz.

Escape Plan: Bu item gelmeden önce Equalizer item'i takıyorduk.Artık bu item gelince bunu takmanız lazım.Eğer canınız ne kadar az ise o kadar hızlı koşucaksınız.

Pyro:

Degreaser (Yağyakar)

Flare Gun (İşaret Fişeği)

Reserve Shooter (Yedek Atışçı)

Balta kısmı size kalmışdır.

Degreaser:
Saxton Hale modu için önemli bir silahdır.Saxton'u her ittirmenizde 20 merminiz gider.Hızlı silah değiştirmenizi sağlar.

Flare Gun: Saxton Hale modun da özelleştirilmiş bir silah.Eğer yere doğru ateş ederseniz sizi fazlasıyla havaya yükseltir.

Reserve Shooter: Eğer ben Degreaser kullanmak istiyorum derseniz, bu silah iyidir.Eğer Degreaser ile ittirirseniz ve elinize reserve shooter silahınızı alırsanız mini kritik hasar verir.

Demoman:

Grenade Launcher (Bomba Atar)

Loch-N-Load (İskoç Canavarı)

Splendid Screen (Görkemli Kalkan)

Scotthish Resistance (İskoç Direnci)

Eyelander (Göz Parlatan)

Grenade Launcher:
Favori Demoman itemimdir.Saxton Hale modu için gerekli bir itemdir.Kalkan takmış olursanız, kritik hasar verirsiniz.

Loch-N-Load: Güzel hasar veren bir silah, ancak 2 mermide sınırlandırıldığı için pek kullanan olmuyor.

Splendid Screen: Saxton Hale modun da Demomanleri kurtaran bir item.Saxton size vurursa kalkanınız yok oluyor ve ölmüyorsunuz.

Scotthish Resistance: Bu silah base de veya bi bölgeye toplam 14 bomba (yanlış hatırlamıyorsam) koyup fazlasıyla hasar veren bir item ancak kritik yaparsanız iş görür.

Eyelander: Saxton da Demomanlerin vazgeçilmeyen silahıdır.Saxton'a her vurduğunuzda hızınız artıcakdır.

Heavy:

Brass Beast

2. Ekipmanı kafanıza göre

Gloves of Running Urgently

Brass Beast:
Bir o kadar yavaş hareket edip vursanızda, kritikle çok güzel bir damage veren silahdır.

Gloves of Running Urgently: Saxton Hale modunda özelliştirilmiş bir itemdir.Her saniye boyunca 7 HP kaybedersiniz.Ancak çok hızlı koşarsınız.

Engineer:

1. Ekipmanı size kalmış

Short Circuit

Wrangler

Jag

Short Circuit:
Saxton Hale modunda engineerler için önemli bir silahdır.Saxton size yakınlaşınca 1 - 2 saniye sersemler.

Wrangler: Eğer ulaşmak istediğiniz bir yer varsa, bu itemle çıkabilirsiniz.Taretiniz seviye 1 olsada bu itemle yukarı doğru baktığınızla o yere ulaşmanız mümkündür.

Jag: Saxton Hale modu için önemli bir silahdır.Taret ve Dsipanserinizi vurarak hızlı geliştirebilirsiniz.

Medic:

Syringe Gun

Crusader's Crossbow

Ubersaw

Syringe Gun:
Bu silah Saxton Hale modunda özelliştirilmiş bir silahdır.Saxton'a her nişan aldığınız da über'iniz %5 daha doluyor.

Crusader's Crossbow: Bu son uptade de atış hızı hızlandırılmış.Saxton modunda eğer ben atak yapcam diyorsanız, bu silahı alın derim.

Ubersaw: Saxton'a her vurduğunuz da %25 uber'iniz doluyor.Mediclerin bunları takması gereklidir.

Sniper:

Sydney Sleeper

SMG

Tribalman's Shiv

Sydney Sleeper:
Sniperlerin bu moddaki favori silahıdır.Hemen şarj'ı dolup güzel bir damage vurur.

SMG: Genellikle herkes bu silahı takar ancak bazı arkadaşlar jarete alıyorlar.

Tribalman's Shiv: Eğer Saxton size doğru geliyorsa bu silahla ona vurarak dikkatini dağıtabilirsiniz az buçuk.

Spy:

L'etranger

Dead Ringer

Bıçak kısmı size kalmış

L'etranger:
Eğer Saxton size vurup Dead Ringer'in süreside dolmamış ise bu silahla 4,5 kere vurun fullenir, ben kullanıyorum açıkcası.

Dead Ringer: Spy'ların vaz geçilmez bir silahıdır.Sahte ölümle adlandırılır zaten.Hatta genellikle setiniz varsa güzel bir damageler atabilirsiniz.

Alıntıdır.

Son düzenleme:
Geri