• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.com adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Oyunlar için Bilgisayar mı Konsol mu ? (PC mi XBox veya PS mi ?)

Bilgisayar mı Konsol mu ?

• Bilgisayar

Kullanılan: 87 77.0%
  • Konsol

Kullanılan: 26 23.0%

• Kullanılan toplam oy
    113

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
18 Nis 2007
61,126
3,901
113
Ankara
2igno14.jpg

Sizce oyun oynamak için en ideal platform hangisidir ve nedenleri nelerdir ? Bilgisayarlar mı konsollar mı ? Konsol derseniz eğer XBox mı Play Station mu ?

Lütfen bu konuda görüş ve düşüncelerinizi sebepleri ile birlikte kısaca yazınız.

Şahsi düşünceme göre ben şuana kadar bütün oyunları bilgisayarda oynadım o nedenle bilgisayara aşinayım ve konsollara bir türlü ısınamıyorum. Klavye ve mouse kullanmak bana daha rahat geliyor ve kendimi daha özgür hissediyorum o nedenle Bilgisayar benim tercihim.

Ancak konsolların bilgisayarlar gibi 1 yıl içinde eskimemesi en son oyunları kaldırmama gibi bir sorunları olmadığı için çok avantajlı olduğunu düşünmekteyim. İlerleyen zamanlarda bir konsol alıp her ne kadar Joystick kullanmayı sevmesemde kendimi alıştırmaya çalışacağım ve her sene pc yenilemek derdinden kurtulacağım.

Ben konsolda kendimi oyuna veremiyorum , o zevki hissedemiyorum o yüzden Bilgisayar. :)

Tabiki bilgisayar ancak fanı olunan oyunlar varki bknz.GTA V önce ps,xbox gibi konsollara çıktığı ve sistem sıkıntısı olmadığı için durumu eşitler gibi.

Bütçeniz varsa güzel bir gamer pc her zaman en iyisidir bence ^^

Abi bende ps3te var laptopta allaha şükür. İkisininde yeri bambaşka. Birinde daha rahat kontrol bazı tuş imkanları var diğeriyse kendine özgü gelişmiş oyunları ve full hd koca bir ekran.
Ha bu arada bütçeni kasmayacaksa PS4 derim. PS3 ile 4 arasındaki farkı ikisinde de Fifa 15 oynayarak çok rahat fark edeceksin ki adamların 7 yıl neden beklediğini anlayacaksın :)
O çimler vucuda yapışmayan formalar oyuncuların pozisyona göre gülümsemeleri falan bambaşka. Ama şunuda unutma tek 250 Tl oyunlar 200 - 250 tl :)

Simdi soyle bir durum var, telefon ve konsol konusunda objektif yaklasamiyorum olaylara. O yuzden neden yazip tartisma yaratmaktansa, sadece;

Xbox

Diyip geciyorum ^^

Hayir muratla bjk konusunda ayni gorusteyiz, konsol konusunda ayni gorusteyiz ve yeni acilan tartisma konulari hakkindaki dusuncelerimizde ayni... Sevmedim bu durumu :D

Ben konsolda oyun oynarken daha çok keyif alıyorum. Şimdiye kadar hiç XBox deneyimi yaşamadım bu yüzden konsol olarakda tercihimi Ps4'ten yana kullanacağım.

Maddi yönden sıkıntı yoksa kesinlikle konsol tabiki ps3te günümüz teknolojisiyle bilgisayara çevirilemeyecek çok güzel oyunlar var örneğin:Forza Motosport serisi ve Grand Turismo serisi

Hem pc hem ps4 kullanıcısı olarak oyun konusunda konsolları tek geçerim.Nedeni ise basit,oyun oynamak.Konsol oyunları modelindeki tek konsola göre üretildiği için oldukça fazla optimize edilmiş haldeler ve ileriye dönük oyunlar konusunda bizim bilemediğimiz yada tahmin edemeyeceğimiz bir sisteme sahipler.PS3 ü ele alırsak 2006 yılında çıkmış bir cihaz yani 8 yaşında ancak günümüz oyunlarını bile oynatabiliyor sorunsuz bir biçimde ilk oyunlarından son çıkan oyunlarına kadar oldukça fazla grafik iyileştirmesine gitmiş ama içinden parça değişmemiş.Biz pc kullanıcıları olarak 8 yılda kaç kez pc değiştirmişizdir tahmin edemiyorum.O yüzden ben konsolları daha ileriye dönük ve ekonomik görüyorum.

Bir online oyun sitesindeyiz hepimizin ortak yönü bir online oyun oynamamız. PC de olan online oyun ilgimden dolayı ne yazık ki PC demek zorunda kalıyorum.
Ancak Bütçe olarak bakarsak şuan çıkan online oyunlar dahi 2 gbden fazla ram ve 1 gbdan fazla ekran kartı ister oldu bu yüzden makine değiştirmek insanı usandırıyor. Bu yönden de kötüdür.

Konsol oyunları 5-10 sene arası hep aynı oyunları oynatmasıyla elbette güzel yanı ancak mmo oyunların konsola çıkmamış olması benim açımdan kullanışsız gelmekte.
Konsol da benim için 4 oyun vardır ve sırf bu 4 oyun içinde konsol almak beni sanki aşırı para harcıyorum gibi hissetirir.

Benim tercihim Bilgisayar olurdu nedeni ise konsollar hiç bir zaman bilgisayarlar kadar kaliteli grafik sunamazlar benim için grafik ön plandadır şimdi konsolcular tersleyecek beni ama gerçek böyledir konsolların iç yapısına bakabilirsiniz veya konsollara çıkan oyunların hep 30 veya 60fps ile sınırlandırıldığını görürsünüz.

Playstation ile 1999da tanistim,cilginlar gibi oynadim 2004e kadar o zamanlar simdiki gibi oyunlar ps de cikmaz hep oncelik pc lerdeydi,ben o donemlerden beridir hep pc yim gecen zaman beni ps ye yonlendiremedi ne oynanabilirlik nede grafikler hala benim icin pc önde, illa büyük ekransa ps yi öne cikaran, alirim o dev tv yi, baglarim pc ye kablosuz,klavye,mouse kapanirim odaya :)

Ben konsol diyorum. Çünkü grafik açısından ve uzun süre dayandığından. Ayrıca bir yerde okumuştum. Arkadaş şöyle diyordu;

oB706Es.png

:up:

Geri