• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.com adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Omerta Korumalar / Bodyguard Rehberi - Bilgi

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
18 Nis 2007
61,126
3,901
113
Ankara

Korumalar

Korumalarin temel amaci sizi diger gangsterlerden gelen saldirilardan korumaktadir.

Sizi savunmanin disinda,sizin yapmis oldugunuz saldirilarda ya da karsit saldirilarda ve ya normal oyun akisi icersinde de size yardimci olmaktadirlar.

Farkli guclere ve zayifliklara sahip pek cok turde koruma bulunmaktadir.

Korumalarinizi saldirida,savunmada ve kendilerine ozgu ozel yeteneklerinde egitebilirsiniz.Her koruma maksimum 10. seviyeye kadar egitilmektedir.

Son olarak korumalar oldukden sonrada size yardim etmeye devam ediyor olacaklar.Onlarin seviyelerine,egitimlerine,sizin seviye ve pozisyonunuza bagli olarak,oldukden sonra daha guclu baslamaniz icin size yardimci olacaklar.

Kurallar

• Swindler seviyesine kadar sadece 3 koruma alabilirsiniz.
  • Assassin ve Local Chief seviyesinde, 4 koruma alabilirsiniz.
  • Chief seviyesinde ulasabileceginiz maksimum koruma sayisinda (5) koruma alabilirsiniz.
  • Ayni tipde olan korumalardan iki tane alamazsiniz.
Egitim

Korumalarinizi para ile egitebiliyorsunuz ve bir egitimi tamamladikdan sonra tekrar egitebilmek icin biraz beklemeniz gerekmektedir.

Bir korumayi toplamda 10 kez, 10.level'a ulasana kadar egitebilirsiniz.Yelek ya da takim elbise almaniz korumalarinizin egitim seviyelerini arttirmayacaktir.

Bir korumayi bir alanda uzmanlastirmanin maliyeti,ayri ayri alanlarda uzmanlastirmanin maliyetinden daha fazladir.

Ölüm

Oldurucu bir saldiri aldiginiz zaman hayatta kalabilirsiniz,korumalariniz zarar gorebilir hatta bir kismi olebilir.

Hesaplarinizin gorunumu bolumunden oldugunuz zaman yeni bir hesap yarattiginizda,olmeden once sahip oldugunuz korumalardan bir tanesini secebilirsiniz.Sectiginiz koruma,yeni hesabiniza nasil baslayacaginizi belirlemektedir.

Ray disindaki tum korumalar,yeni hesabiniza belirli bir yuzde de seviye ilerlemesi ve para tasimanizda imkan saglayacaktir.

Dirilme(Rebirth)

Dirilme opsiyonu korumalardan kaldirildi bunun yerine istediginizi secebileceginiz bir liste bulunmaktadir (Admin-kill almis olanlar bu özellikten yararlanamaz).

Bu özellikleri secebilirsiniz:

• Bir tane ücretsiz bodyguard ve ücretsiz gelistirme.
  • Yeni hesabinizda hapis zamanini azaltmak.
  • Defansif itemler eski hesaptan yeni hesabiniza tasinmasi.
  • Eski hesabinizdan Rank puani ve Paranin tasinmasi.
  • Hapisten kurtarma yetenegi ve hapisten kurtarma sayinizin bir kismi eski hesabinizdan yeniye tasinmasi, özel seviyeye göre. Rank puani eski hesaptan yenisine tasinmaz.
  • Mermilerin eski hesaptan yenisine tasinir.
  • Hic bir özellikten yararlanmamak isterseniz bunu secebilirsiniz.Bu demek oluyorki Empty-Suit bir hesapla oyuna baslarsiniz.
Obay

Korumalari Obay'da satabilir ya da satin alabilirsiniz.Obay'dan koruma satin almadan once,'View BG Stats' bolumune tiklayarak,almak uzere oldugunuz korumanin ozelliklerini ogrenebilir ve ihtiyaciniz olan koruma olup olmadigina karar verebilirsiniz.

Koruma kurallari Obay'dan bir koruma aldiginiz zaman ortadan kalkmamaktadir.Daha acik bir sekilde ifade etmek gerekir ise o koruma icin istenilen seviyeye ulasmadan,korumaniz uzerinde herhangi bir egitim gerceklestiremezsiniz.

Bu sebep ile Obay'dan koruma almadan once kacinci level a kadar egitilmis olduguna dikkat etmelisiniz.

Genel anlamda Obay'da koruma alip satmak,para kazanmak icin iyi bir yoldur.Diger aileler savasda oldugu zaman bu yontemi kullanmak cok daha kar etmenizi saglayabilir.

Savas aninda egitimi tamamlanmis bir koruma,olmek uzere olan her gangster icin red edilemez bir teklifdir.

Korumalar

Asagida tum korumalarin kilit durumlari,maliyetleri,baslangic degerleri,egitim surecleri,uzmanliklari ve yeniden canlanmadaki faydalari listelenmektedir:

Ike (saldiri & savunma dengesi /egitmen)

Ozelligi: Koruma Egitmeni

Kilit: Her seviyede alinabilir.

Maliyeti: $50,000.

Baslangic Degerleri: Silah, yelek, 25 savunma, 10 saldiri.

Egitimi savunmayi 7 birim arttiriyor.

Egitimi saldiriyi 4 birim arttiriyor.

Ozel Egitimi: Koruma egitim maliyetlerini dusurmektedir.

Joe (resmi iletisim)

Ozelligi: Resmi iliskiler ile ilgileniyor.

Maliyeti: $50,000.

Baslangic Degerleri: 25 savunma.

Egitimi savunmayi 6 birim arttiriyor.

Egitimi saldiriyi 3 birim arttiriyor.

Ozel Egitimi: Ozel egitimi baz alindigi zaman, hapisde daha kisa sure kalmanizi ve federallere daha az yakalanmanizi saglamaktadir.Joe her 24 saatte x dakika hapise girmenizi engelliyor.Joe ne kadar ozel bazda egitilir ise,hapise girmenizi ve hapisde gecirdiginiz sureyi o kadar azaltacaktir.

Ek Olarak: Ozel de egitilmis bir Joe,egitim seviyeleri 2,5 ve 10'da, size oldukden sonra sahitlik belgenizi alabilecek bir arkadasinizi secme sansi tanimaktadir.Bunun icin yapmaniz gereken sadece acilan bolumlere hayatta olan bir arkadasinizin oyun adini yazmaktir.Bu arkadasiniza siz oldugunuz zaman, cevrimdisi ya da baska bir sehirde olsa bile sahitlik belgeniz (WS) hesabina iletilecektir.

Lee (savunma odakli)

Ozelligi: Savunma.

Maliyeti: $100,000.

Baslangic Degerleri: Yelek, 50 savunma, 0 saldiri.

Egitimi savunmayi 10 birim arttiriyor.

Egitimi saldiriyi 1 birim arttiriyor.

Ozel Egitimi: Yok.

Diger: Silah alamiyor.

Lex (uzman katil)

Ozelligi: Oldurme konusunda uzman.

Kilit: Local Chief seviyesinde alinabilir.

Maliyeti: $1,000,000.

Baslangic Degerleri: 10 savunma.

Egitimi savunmayi 5 birim arttiriyor.

Egitimi saldiriyi 2 birim arttiriyor.

Ozel Egitimi: Ozel egitimi baz alindigi zaman,kacakcilikdan daha fazla para kazanma,ekstra banka faizi,daha iyi OC/MOC sonuclari gibi avantajlar saglamaktadir.Lex'in kacakcilikdan daha fazla para kazandirma ozelligi sadece bir ucus periodunda calismaktadir.Kisaca ayni sehirde alim/satim yapmaniz gangsterinize ekstra para kazandirmaz.

Ray (buster)

Ozelligi: Hapisden kurtarma konusunda yetenekli.

Maliyeti: $10,000.

Baslangic Degerleri: 10 savunma.

Egitimi savunmayi 5 birim arttiriyor.

Egitimi saldiriyi 1 birim arttiriyor.

Ozel Egitim: Hapisden kurtarma sansinizi arttiriyor.

Vic (saldiri odakli)

Ozelligi: Saldiri.

Kilit: Assassin seviyesinde alinabilir.

Maliyeti: $250,000.

Baslangic Degerleri: Silah, 0 savunma, 20 saldiri.

Egitimi savunmayi 3 birim arttiriyor.

Egitimi saldiriyi 8 birim arttiriyor.

Ozel Egitimi: Yok.

Diger: Yelek alamaz.

Geri