• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

    Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.com adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

League of Angels - LoA Oyun İncelemesi

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
18 Nis 2007
61,130
3,903
113
Ankara
League of Angels, web tarayıcısı ve Facebook üzerinden oynanabilen Reality Squared R2 Games tarafından yayınlanan ve son haftalarda popülerliğini hızla arttıran bir MMORPG oyunu olarak karşımıza çıktı. Oyun, karanlığın çevrelediği insanoğlu kıtalarına yeninden barış getirme amacıyla yola çıkıyor. Tabiki bu karanlık dünyada kötülüklerin üzerine giderek meleklerin hapsedilmiş ruhlarını kurtarma işi de sizlere düşüyor. Takımınızı toplayarak, eşyalarınızı geliştirerek ve kendinize minik bir ordu oluşturarak bu kötülüklere karşı olan savaşta kendinize bir yer edinebiliyorsunuz.

Estetik


Oyunun grafik kalitesi üzerine biraz konuşursak, League of Angels bir web tabanlı oyuna göre oldukça yeterli grafikler sunuyor. Görsel olarak bakarsak ise MMORPG’ler de oldukça popüler olan baştan çıkarıcı zırhlarla donatılmış kadınlar, kahramanımız olacak yakışıklı erkek veya fizik olarak bir canavarı andıran savaşçı temalarını işliyor. Yine web tabanlı oyunlarda sıkça gördüğümüz arayüzlerin bir benzerine sahip olan League of Angels’da o an katılabileceğimiz bütün olaylar ekranınızda gözüküyor. Bu özelliğin oyun ekranımızı biraz kalabalık hale getirdiğini düşünsekde, hızlı ve aktif kullanım açısından oyuna ufak bir artı değer sağladığını da inkar edemiyoruz. Zaten oyuna ciddi anlamda odaklanmamızı gerektiren dövüş sahnelerinde oyun arayüzü gayet anlaşılır ve temiz gözüküyor. League of Angels müzik olarak bir takım gereksiz melodiler barındırsa da, bazı noktalarda sizi bir MMORPG moduna sokan hoş müziklerle de şaşırtabiliyor.

Oynanış


League of Angels’ın oynanış özelliklerini tek bir kelime ile anlatabilseydik heralde bu kelime “Otomatik” olurdu. Otomatik yol bulma özelliği League of Angels’da oyuncuların gitmeleri gereken bir noktadan diğerine tek bir tık ile ilerlemelerini sağlıyor. Hatta bazen zindan şeklinde girilmesi gereken yerlere girip, kendi kendine görev bitirdiğiniz bile olabiliyor. League of Angels’da herşey otomatik. Savaş sahneleri de dahil. Yanınıza aldığınız ve sözde sizin kontrolünüzde olduğunu düşündüğünüz NPC karaktler ile birlikte savaş ekranına girdiğiniz anda savaş başlıyor. İşte oyun içinde ki yapabildiğiniz en iyi builde sahip olmanın avantajı da burada devreye giriyor. Yani eğer kontrol sizde değil de karakterinizdeyse, karakterinizin en iyisi olması lazım değil mi?

Oyuncular karakterlerinde hangi saldırı özelliklerine sahip olabileceklerini seçebiliyorlar. Aynı şekilde hangi yeteneklerini güçlendirebileceklerini ve savaş esnasında yanlarında hangi NPC’lerin yer alacağını seçebiliyorlar. Fakat siz bir şeyler yaparken, onların nasıl yapılacağını, veya en azından nerde duracağınızı seçmeyi seviyorsanız, malesef League of Angels böyle bir oyun değil. Oyun genel olarak PvE ögelerini işlese de, hikayenin sonuna doğru bir anda kendinizi PvP’nin içinde bulabiliyorsunuz. PvE’de hikayeniz yukarıda bahsettiğimiz gibi melekleri kurtararak ilerliyor. Karakterinizi geliştiriyorsunuz, yeni yetenekler öğreniyorsunuz. Ardından kendinizi PvP’nin içinde buluyorsunuz fakat PvP’de aynı PvE’de olduğu gibi sizin oyunculuk yeteneklerinizden çok karakterinizi genel gücüne dayalı olarak ilerliyor.

l3MR4Q.jpg


League of Angels’da kendinizi sık sık günlük oyuna giriş ödülünüzü toplayarak, buildiniz üzerinde değişiklikler yaparak ve yan-mini oyunlar ile zaman geçirirken bulabilirsiniz. Yan oyunlar bazen oldukça eğlenceli olabiliyor. Çünkü oyunda ki yan oyunlar zaten normal hayatta oynadığımız ve sevdiğimiz oyunlar olarak karşımıza çıkıyor. Tabii karakterinizi geliştirmeye and içmiş bir oyuncuysanız, bu yan oyunları oynamak sizin için bir eğlenceden zorunluluğa dönüşebilir. Yan oyunlara biraz örnek vermek gerekirse, Gemology isminde bir yan oyuna bağlanabilirsiniz. Çünkü Gemology yıllar yılı bildiğimiz ve çok sevdiğimiz klasik Bejeweled oyununun ta kendisi. Ya da oyunda bulunan bahçenize girerek biraz FarmVille oynayabilirsiniz. Diğer oyuncuların bahçelerini de ziyaret edip onlardan altın çalabiliyorsunuz.

Uygulama


Eğer League of Angels’ın gerçekten iyi yaptığı birşeyi yazımıza konu edecek olursak, bu da kesin olarak genel düzen olur. Oyun dışardan bakılcığında oldukça temiz gözüküyor. Herhangi bir bug veya benzeri hataya rastlamadık. Birkaç ufak imla hatası dışında yazılar da oldukça düzgün gözüküyor. Ayrıca müşteri hizmetlerine bağlanıp, sorunlarınız hakkında destek almak oldukça basit.

VPkRBB.jpg


Oyunun ömrü üzerine biraz konuşursak, eğer ciddi anlamda bağlanılacak bir MMORPG arıyorsanız, malesef League of Angels sizin oyununuz değil. League of Angels’de keşfedilecek bir çok şey olmasına rağmen, genel MMORPG mantığıyla pek uyuşmadığını söyleyebiliriz.

Sosyal

League of Angels sosyal açıdan oldukça başarılı gözüküyor. Oyun içinde sohbet bölümü genellikle partisini eleman, clanına üye veya kendisine eş arayanlar insanlar ile dolu olsa da, oyunun geliştiricileri oyunun sosyal yönünü arttırmak için oldukça uğraşmış gibi duruyor. Örnek vermek gerekirse, 30. seviyenin altındayken seviye yükselen diğer arkadaşlarınızı tebrik ederek altın kazanabiliyorsunuz. Onlarda bu jestinizi karşılıksız bırakmayarak kendi altınlarını kazanıyorlar. Seviyeni yükselt, altınını kazan. Bu insanlara oyunda birbirlerini ekleme zorunluluğu verirken, arkadaş listesinin kabarık olması faktörü oyunun sosyal açıdan başarılı olduğunu söylememize yetti. Çünkü bu arkadaşlar yeni açtığınız zindanlar da size oldukça yardımcı oluyor. Ayrıca oyunda bulunan birlik (guild)lere katılarak bir çok bonus elde edebiliyorsunuz. Ayrıca diğer insanların kazandığı dövüşleri seyredebiliyorsunuz. Yani League of Angels sizi sosyal olmaya zorlayan bir oyun olarak dikkat çekiyor.

Sonuç


League of Angels ücretsiz bir oyun ve size her fırsatta bunu gösteriyor. Kendinize özel birşeyler mi istiyorsunuz? O zaman pamuk eller cebe. Bir insanı kendi bahçenize hapsettikten sonra tüm altınını çalmak mı istiyorsunuz. Hemen ödeme yapın! Bir VIP üye olmak size günlük olarak çok daha fazla hediye gelmesini sağlıyor.

Oyun Pay 2 Win mi? ( Öde ve Kazan)

Sanırım bu sizin kaybetmekten ne kadar nefret ettiğinize göre değişir. Fakat oyun web tabanlı ücretsiz bir oyun olarak sunulduğundan, sanırım herkes bir kaç dakikasını ayırarak minik bir deneme yapabilir.

Alıntıdır.
 
Üst