• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.com adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

İkariam Casusluk Sistemi Rehberi

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
18 Nis 2007
61,126
3,901
113
Ankara
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Casusluk Sistemi

Bu konuda casusluk sistemi hakkında resimli bir anlatım yapacağız.

Arkadaşlar casusluk sisteminde örnekleri ile birlikte nasıl başarılı bir sonuç alacağımızı anlatacağız. Ayrıca başarılı sonuç aldığımızda gelen mesajları casuslarımız yakalandığında karşı tarafın bizim hakkımızda öğrendiği bilgiler hakkında bir kaç örnek vereceğiz.

Örnek vereceğim şehirlerden bana ait olan casusluk seviyesi karşı tarfın ise 12 ben rakip şehre 16 casus sokuyorum ve karşı tarafta 12 casusu ile kendi şehrini koruyor.

İlk olarak anlatacağımız konu casus gönderme;

Ada haritasından casus gönder dedikten sonra karşımıza yukarıdaki ekran çıkıyor. O ekrandan şehre sokmak istediğimiz casus sayısını seçiyoruz. Göndermek istediğimiz casus sayısını artırırken yukarıdaki başarı şansına bakıyoruz.

1 casusta % 37

2 casusta %51

3 casusta %57

4 casusta %59

5 casusta %60

6 casusta %60

7 casusta %60

5. casustan sonraki yolladığımız casus sayısı başarı sanşımızı artırmıyor. O yüzden 5 casusu şehre sokup diğerlerini yem olarak kullanırsak başarı şansımız dahada artacaktır. 5 casusu seçtikten sonra Tuzak Yemleri kısmına geliyoruz.

- 1 yem seçtiğimizde başarı şansımız %70

- 2 yem seçtiğimizde başarı şansımız %80

- 3 yem seçtiğimizde başarı şansımız %84

- 4 yem seçtiğimizde başarı şansımız %84

yani 3 yemden daha fazla göndermemize gerek yok çünkü başarı şansımız burda en fazla %84 oluyor. Casusları bu şekilde şehre sokuyoruz. Bu işlemi bir kaç defa daha tekrar ederek şehre kullanacağımız kadar casus sokuyoruz. Ben toplamda 16 casus sokarak gerekli bilgileri almaya çalıştım.

Tuzak yemlerindeki mantıkta şudur. Onlar casuslarla birlikte şehre giderler casusların şehre girmesini sağlamak için yanıltma yaptıktan sonra geri dönerler. Bu işlem sırasında tuzak yemlerinizden veya casuslarınızdan bazıları, hiçbiri yada hepsi birden yakalanabilir bu karşıdaki şehre ve bizim başarı şansımıza bağlıdır.

Casus sokma işleminden sonra bu casusları kullanma işlemine gelelim burda kullanabileceğimiz casuslar ve yemler içeri soktuğumuz casus sayısı kadardır. O yüzden içeri ne kadar çok casus sokarsak bizim için daha iyi olur. Burda gözetleme işlemlerinde görevi başarılı yada başarısız olarak tamamlayan yemler şehre geri dönmezler. Yakalananlar
kaybolur kurtulanlar ise şehirde kalır.

Burdaki mantıkta aynen şehre casus sokarken kullandığımız mantık gibidir. Önce casus sayısını en yüksek başarı şansına gelene kadar seçiyoruz. Daha az masraf için daha fazlasına gerek yoktur. Daha sonrada gene başarı şansı gelebildiği en üst seviyeye geldiği kadar yem görevlendiriyoruz. Fazladan yem veya casus seçmek bize daha fazla masrafa neden olacaktır. Seçimleri ayarlayarak en üst başarı şansına
ulaştıktan sonra daha fazla casus veya yem görevlendirmeye gerek yoktur.

Eğer yemler rakibi yanıltmak için askerlere şarap sunarsa size "Adamlarınız görev başında alkollü olarak yakalandığı için disiplin tedbirleri alındı." uyarısı gelir. Bu uyarı aldığınızda ya şehrinize casus gönderilmiştir yada garnizonunuz gözetlenmiştir.

Eğer size gelen uyarı "Memurlarımızın bazıları son zamanlarda tembelleşmiş diye dedikodular duyuldu. Yapılan araştırmalardan ne yazıkki bir sonuç alınamadı." şeklinde ise bilinki rakibinizin yemleri adamlarınıza rüşvet vererek bazı şeylere göz yummasına sebep olmuşlar. Bu uyarı aldığınızda rakibiniz sizin iletşimi, araştırma durumunuzu yada deponuzu gözetlemiştir.

Eğer "Bugün çok şiddetli ve ağır bir sülfür kokusu sardı şehrin sokaklarını.Muhafızlar hemen olayı araştırdılar ama hiç bir sonuç elde edemediler" diye bir mesaj alırsanır rakipleriniz sizi gözetlemek için şehre yakın bir yerlerde büyük bir patlama yapmışlardır demektir. Bu uyarı aldığınızda ise rakipleriniz sizin filo ve askeri hareketlerinizi veya çevrim içi durumunu gözetlemiştir yada şehrinizde bulunan casusları geri çekmiştir.

Geri