• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.com adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

H1Z1 Başlangıç Rehberi - Küçük Kulübe Yapımı

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
18 Nis 2007
61,126
3,901
113
Ankara
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Herkese merhaba arkadaşlar

Bu rehberimizde H1Z1'de hayatta kalmak için gerekli olan konaklamayı sağlayacak küçük bir kulübenin nasıl yapılacağını anlatacağım.

H1Z1 dünyasında hayatta kalmak için kendinize base yapmak zorunlu bir durumdur. Kısaca oyun sizi eninde sonunda bir konaklama ve eşya depolama / saklama alanı oluşturmaya itiyor.

discover.png

Yapıma anlatımına geçmeden önce belirtmek istiyorum ki eşyalarımızı craft etmeden önce kesinlikle ''Discovery''tabından keşfetmeliyiz. Bunu yapmak oldukça kolay. Gerekli olan eşyaları buraya sürüklüyoruz ve ''Discover'' butonuna basıyoruz. Bu sayede''Crafting''tabında öğrendiğimiz crafting malzemeleri birikmeye başlıyor.

Öldüğümüzde öğrendiklerimizi unutuyor muyuz ?

ZXLJDBT.png

Normal sunucularda unutmuyoruz fakat ''Recipe Wipe'' sunucularda oynuyorsanız her öldüğümüzde keşfettiklerimizi unutuyoruz. Detaylı bilgi için Sunucu Kuralları Rehberi'ne bakabilirsiniz.
maxayrac3.jpg

Kulübe İnşaa Etmek İçin Gerekli Malzemeler

Small Shack

061.jpg

- 4x Wood Plank
- 2x Metal Bracket
- 4x Nails
maxayrac3.jpg

1.ADIM - MALZEMELERİ TOPLA !

Icon_WoodPlank.png

- 4x Wood Plank

Wood Plank yalnızca ağaçları keserek üretilir. Wood plank toplamak için ağaçlarını kesmelisiniz. Ağaç kesmek için aşağıdaki malzemeleri kullanabilirsiniz.

(Malzemeler hakkında bilgi almak için resimlerine tıklayabilirsiniz)
Icon_Hatchet.png
Icon_FireAxe.png
Icon_CraftedHatchet.png
Icon_WoodAxe.png

Yukarıda ki malzemeler ile ağaçları keserek Wood Logelde edersiniz. Bu malzemeyi keşfettiğinizde Wood Plankedersiniz.
maxayrac3.jpg

Icon_Bracket.png

- 2x Metal Bracket

Metal Bracketyalnızca Scrap Metalcraft edilerek üretilir.

Icon_Crowbar.png

Scrap Metal'ise araç enkazları veya araç enkazlarına Crowbar ile vurarak elde edebilirsiniz. Bu malzemeyi keşfettikten sonra Metal Bracketcraft edebilirsiniz.
maxayrac3.jpg

Icon_Nails.png

- 4x Nails

Nailselde etmek için Metal Shardelde etmelisiniz. Metal ShardScrap Metal'den elde edebilirsiniz.

Icon_Crowbar.png

Scrap Metal'ise araç enkazları veya araç enkazlarına Crowbarile vurarak elde edebilirsiniz.
maxayrac3.jpg

2.ADIM - KUR

Malzemelerinizi craft ettikten ve Small Shackenvanterinizde iken ''Place''seçeneği ile istediğimiz düz bir alana kuruyoruz.
maxayrac3.jpg

3.ADIM - GÜVENE AL

Icon_PlayerBuilt_LoveshackDoor.png

- Wooden Door

2x Nails
4x Wood Plank
2x Metal Bracket

(Kapı inşaa etmek için gerekli malzemelerin bilgileri aşağıda belirtilmiştir. Resimlerine tıklayarak bilgi alabilirsiniz.)

Icon_Nails.png
Icon_WoodPlank.png
Icon_Bracket.png

Malzemelerinizi craft ettikten ve Wooden Doorenvanterinizde iken ''Place'' seçeneği ile kapıyı ekleyebilirsiniz.

Daha sağlam bir kapı olsun istiyorsanız Metal Doortercih edebilirsiniz.
maxayrac3.jpg

4.ADIM - MALZEME DEPOLAMA ALANI OLUŞTUR !

Icon_Chest.png

- Storage Container

6x Wood Plank
4x Metal Bracket
4x Nails

(Saklama kutusu yapmak için gerekli malzemelerin bilgileri aşağıda belirtilmiştir. Resimlerine tıklayarak bilgi alabilirsiniz.)
Icon_WoodPlank.png
Icon_Bracket.png
Icon_Nails.png

Malzemelerinizi craft ettikten ve Storage Containerenvanterinizde iken ''Place'' seçeneği ile kulübenin içine yerleştirebilirsiniz.

Geri