• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.com adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Destiny Grimoire Puanları Bilgi - Rehber

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
18 Nis 2007
61,126
3,901
113
Ankara

GRIMOIRE PUANLARI

Bir nevi achievement/trophy denilebilir. Bungie.net'den Grimoire bölümüne girip orada açtığınız kartlara bakabilirsiniz. İstatistik işareti olanlara tıklayarak nasıl yükseltileceğini öğrenebilirsiniz. Sistem genelde; şu silahla rank 1 için şu kadar düşman öldür, rank 2 için şu kadar, şu bölgede rank 1 için şu kadar düşman öldür, rank 2 için şu kadar, şundan 50 tane bul vs. şeklinde işliyor.

Oyun içerisinde herhangi somut bir getirisi yok, ne işe yarıyor derseniz; iki şey söylenebilir.

- Oyundaki karakterlerle, mekanlarla, eşyalarlala vs. birçok bilgiyi bu kartlardan okuyabiliyorsunuz.

- Yeni bir karakter açtığınızda Grimoire puanlarınız sabit kaldığı için, herhangi biri sizin profilinize baktığında; örneğin sizi lvl 5 olarak görüyor olmasına rağmen orada atıyorum 1565 grimoire puanını da görerek sizin oyunda yeni olmadığınızı anlayabilir.
i5btr9.jpg

Eksik kalan grimoire puanlarınızı görmek ve hangi kartta ne kadar eksiğiniz kaldı görmek için aşağıdaki siteyi inceleyebilirsiniz.

http://destinystatus.com/psn/*PSNID*/grimoire

Örnek:

http://destinystatus.com/psn/GosuTr/grimoire

Bu arada bazı Grimoire kartlarını kolayca almak için tavsiye yazılar ve videoları aşağıya ekliyorum.Genelde çoğu oynadıkça açılıyor ancak bazıları çok oynamanıza rağmen eksik kalabiliyor. Bu şekilde olan kartlar için detaylı bilgileri aşağıya yazıyorum.

250 Ogre öldürme Grimoire kartı için kısayol videosu

250 Hydra öldürme Grimoire kartı için kısayol videosu

Strikes Introduction >> Bunun için 250 Strike puanı almanız gerekiyor ve bu strikeları playlistten değil gezegenin içine girerek ve seçerek oynamanız gerekiyor. ROC ve diğer strikeler burada puan olarak sayılmıyor. Bu arada strike'ı kaç kişiyle bitirirseniz o kadar puan ekleniyor. yani 250 için 84 tane strike yapmanız yeterli. Ben genelde Summoning Pits'de yapıyorum.

Patrols Introduction >> Patrol görevi olarak 250 tane VIP Kills almanız lazım. Genelde en kolay dünyada yapılıyor ve bu görevi 3 kişi yaparsanız daha iyi oluyor. Bu arada vip patrol çıkarmak için diğer patrolleri alıp alıp abandon objective demeniz de süreci hızlandırıyor.

Geri