• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.com adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Destiny Exotic Bountryler Bilgi - Rehber

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
18 Nis 2007
61,126
3,901
113
Ankara

EXOTIC BOUNTYLER

Exotic silah veren bountyler ise biraz farklılar. Onlar her zaman gözükmüyor, tamamen şans işi denilebilir. Hiç beklemediğiniz bir anda Xander size exotic görev sunabiliyor. Toplam altı adet exotic silah görevi yer alıyor ve rasgele üç tanesi size sunuluyor. Bu görevler Handgun, Pulse Rifle, Scout Rifle, Shotgun, Fusion Rifle ve Heavy Machine Gun veriyor. Bu görevlere denk gelmek şans işi olsa da, ne kadar çok bounty yaparsanız şansınızı o kadar arttırıyorsunuz, en azından sistemin bu şekilde çalıştığı söyleniyor. Ben beşer beşer teslim ediyorum bountleri ve şu ana kadar beş exotic silah görevi gördüm.

Ancak bu görevler tek seferde biten cinsten görevler değil. Birkaç aşamadan oluşan ve zaman zaman uzun bir süre alan bir yapıdalar.

A Light in the Dark adlı görev Thorn adında Handgun veriyor.
fdtx4z.jpg

- Ay'daki strike tamamlanacak

- Ay'da Hive'lardan düşen harvest enerji toplanarak, 500 puan biriktirilecek.

- PvP'de Void hasar veren bir silah ile adam öldürerek 500 puan toplanacak (1 öldürme 5 puan verirken, her ölüm -2 puan kırıyor)

- Speaker'dan 1 adet Mote of Light karşılığında istenilen item alınacak

- Bu göreve özel Ay'da açılan 26 lvl strike'a girerek Xyor adlı düşman öldürülecek. (Xyor, son boss'un olduğu yerde ancak hemen gelmiyor. İçeride durarak gelen tüm düşmanları öldürün, bir süre sonra Xyor geliyor ama Xyor'un gelmesi için boss'un ölmemesi lazım.)

Toland's Legacy adlı görev Bad Juju adında Pulse Rifle veriyor.

27xez5y.jpg

- Nightfall ya da Heroic modda strike tamamlayın. (Bu strikelar Orbit'de menünun sol tarafında yer alıyor)

- Herhangi bir zorlukta 25 strike tamamlayın.

- Xür adlı npc'den 1 adet Strange Coin karşılığında gerekli olan itemı alın.

- PvP'de 10 bin puan toplayın.

A Dubious Task adlı görev Invective adında Shotgun veriyor.
242v75v.jpg

- Herhangi bir zorluktaki 5 tane strike'ı hiç ölmeden tamamlayın

- PvP'deki öldürme sayınız ölüm sayınızdan 25 fazla olacak

- Haftalık Heroic strike tamamlanacak

- Son olarak da Gunsmith'den 50 adet özel ammo pack satın alınacak

Shattered Memory Fragment adlı görev Pocket Infinity adında Fusion Rifle veriyor.

jajr07.jpg

- İlk önce Venüs'e özgürce dolaşabileceğimiz şekilde giderek başlangıç noktasından aşağıya doğru inen yolu takip ediyoruz. Büyük heykelin olduğu yere gelince, heykelin karşısında yer alan odaya girerek Ghost'u alıyoruz.

- Heroic modda Eye of the Gate Lord görevini tamamlıyoruz. (Oyunların zorluklarını seçerken koyu sarı ile belirtilen rakamlar Heroic mod oluyor)

- 10 tane Rare (mavi) ya da daha yüksek seviyede Fusion Rifle parçalıyoruz. (Görevin en zor kısmı burası, bunu yapmak iki seçenek var. Ya PvE ve PvP'ye girip düşmesini beklemek ya da Gunsmith'i takip etmek. Ben ikisini de yaptığım halde bu aşamayı 5 günde geçebildim. Çünkü sadece 1 tane düşürebildim, onun dışında her 3 saatte bir güncelleme yapan Gunsmith'i takip ettim. En garanti yol burası ancak orada da 5 gün sonra mavi Fusion rifle'a denk gelip, 10 tane aldım ve parçaladım. Biraz sinir bozucu ve işkence görevlerden biri, özellikle benim gibi şansınız yaver gitmezse.)

- Son olarak da haftalık Nightfall strike görevinde Fusion rifle ile 200 düşman vurmanız gerekiyor. (Bu da biraz sinir bozucu sayılabilir, çünkü Nightfall strike'daki tüm oyuncular ölünde sistem orbite geri atıyor, bu yüzden tekrar tekrar girip ölerek 200 adamı öldürmeniz lazım)

A Voice in the Wilderness adlı görev Super Good Advice adında Heavy Machine Gun veriyor.
345dmip.jpg

- İlk olarak Mars'da "A Recalcitrant Gun" adlı itemı bulmak gerekiyor. (Görevin en zor kısmı da bu aslında, çünkü bunun için Mars'a serbestçe dolaşabileceğimiz şekilde girip köşe bucak sandık arayıp, açmak gerekiyor. Herhangi bir yerde olabileceği için biraz sıkıntılı bir durum hatta görevi yapmadan önce biraz bakındım da kimisi saatlerce dolaşıp bulamazken kimisi kısa bir sürede bulmuş. Bende yaklaşık 1 saat kadar bir aramanın sonucunda The Hollow adlı bölgedeki bir binanın içinde yer alan sandıkta bulabildim.)

- Bulunan bu itemı daha sonra Gunsmith'e götürüp, bounty'nin diğer parçasını alıyoruz.

- Daha sonra Xür'e giderek ondan da 1 tane Strange Coin karşılığında ammo modül alıyoruz.

- Son olarak da herhangi bir heavy machine ile 500 düşman öldürmek gerekiyor. Bunu yapmadan önce gunsmith'de yer alan mor ammo modülden birkaç tane alın ki kurşun sıkıntısı çekmeyin.

- Gunsmith'e giderek silahı alıyoruz.

Geri