• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.com adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Clash Royale Deste Dizilimi Rehberi

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
18 Nis 2007
61,126
3,901
113
Ankara

Clash Royale
oyununun en kilit noktası doğru kart destesini hazırlamaktan geçiyor. Her ne kadar oyuna hakim olsanız da doğru bir kart dizilimi yapmazsanız oyun kazanmanız zor olacaktır. Clash Royal oyununda şuan da 3 adet kart dizilimi yapılabilmekte ve istediğiniz dizilimle savaşabilirsiniz. Zaten oyunda bulunan farklı karakterler ile tek bir taktikle gitmek yanlış ve zevksiz olurdu. 3 farklı kart dizilimi yaparak farklı taktiklerle savaşmak emin olun daha keyifli bir oyun ortamı sağlayacaktır. Tabi bir tane favori kart desteniz olacaktır.

Ben de sizler gibi Clash Royaleoyununu sıklıkla oynuyorum ve birçok farklı kart destesini deniyorum. Şuan 7. Level’de 2000+ kupaya sahibim. Size ilk olarak favori kart dizilimimi anlatmadan önce daha önce Clash Royale Taktikleri yazımızda bahsettiğim birkaç clash royale taktiğine değinmek istiyorum.

Öncelikle arkadaşlar Clash Royale oyununda doğru zamanda doğru hamleyi yapmak çok önemli. Çünkü 1 yanlış kart kullanımı oyunu kaybetmenize neden olabilir. Örnek vermek gerekirse Minyon sürüsüne okları isabet ettiremez veya o anda yakın dövüş kartı kullanırsanız ve iksiriniz biterse kalenizi kaybedersiniz. Oyunda rakibin hamlesine göre kart seçmek en önemli taktiklerden biridir. Onun için oyunda bulunan tüm karakter kartlarının güçlü ve zayıf yönlerini bilmek gerekiyor. Bir sonraki yazımızda bu konu hakkında detaylı bir yazı yazacağım.

Clash Royale Deste Dizilimi

2wdc8ev.jpg

Benim şuan oyunda kullandığım dizilim bu. Ancak şunu belirteyim bu desteyi deneme yanılma yaparak yaptım ve ileri de yine değişiklikler olabilir. Ayrıca bu kartların hepsi sizde açık değilse yakın karakterleri kullanabilirsiniz. Clash Royale’de oluşturduğunuz savaş destesine göre taktik yapmanız gerektiğini unutmayın. Şimdi bu destenin taktiğini anlatalım.

Burada İksir Toplayıcı kartı yaklaşık 10 saniyede bir iksir üretiyor. İksir Toplayıcı kartı oyun ilk başladığında çıkarsa ilk kullanmanız gereken kart budur. İksir toplayıcıyı Kral Kulesinin önüne ortalayarak koyarsanız aynı zamanda kulelerinizi de savunmuş olacaksınız.

Dev İskelet bu destedeki kilit kartlardan biri. Dev İskeleti ben hücum için değil savunma için kullanıyorum. Çünkü Dev İsleket öldüğü zaman üzerinden bomba düşüyor ve çevresindeki adamları etkisiz hale getiriyor. Örneğin rakibiniz size Barbarlar, Minyon Sürüsü, Prens vb. ile bir taraftan saldırdığı zaman sizin alanınıza girmesine izin verip Dev İsleketi gönderin. Ve diğer yoldan karşı atağa geçin. Kule okçuları ve Dev İskelet orda biriken düşmanları etkisiz hale getirmek için yeterli olacaktır. Burada püf nokta ise şudur Dev isleketi düşmanların önüne koyun arkasına değil. Çünkü dev isleket öldükten sonra düşman bombanın etrafından geçmeli. Aynı şekilde rakibiniz Dev İskelet kullanırsa kartlarınızı Dev İsleketin arkasına gelecek şekilde kullanın.

Anlacağınız üzere oyunda iki kilit kart var bunlar Dev İskelet ve İksir toplayıcı. Bir taraftan tek kart ile savunma yaparken diğer yoldan güçlü bir atağa geçeceksiniz.

Minyon Sürü kartı tamamen savunma amaçlı olarak kullandığım bir kart. Minyon Sürüsünü havadan gelen ve hemen indirmek gereken Balon için ve Rakibin Devini hızlı indirmek için kullanıyorum. Minyon Sürüsünü çok gerekmedikçe kullanmayın ve acil durumlar için bekletin.

Oklar kartını ise gönderdiğim Devi korumak ve bana saldıran minyon sürüsü vb. indirmek için kullanıyorum. Burada dikkat etmeniz gereken şey eğer karşı tarafa bir Dev gönderecekseniz Oklar kartınızın hazırda olmasına dikkat edin. Çünkü rakibiniz Devi indirmek için büyük olasılıkla Minyon Sürüsü veya iskelet ordusu kullanacaktır. Aynı şekilde eğer Balon kartını kullanıyorsanız yine okları hazır tutun. Hatta okların gitmesi 1-2 saniye sürdüğü için okları balonun hemen ardından gönderebilirsiniz. Tabi bu biraz şansınıza kalmış ama büyük ihtimal işe yarayacaktır.

Barbarlar benim favori kartımdır diyebiliriz. Barbarlar hem savunma için hemde saldırı için güçlü bir karttır.

Cadı kartının en güçlü yönü ürettiği minik iskeletlerdir. Özellikle Prens ve Dev İsleket gibi karakterleri sadece Cadı ile indirebilirsiniz. Burda dikkat etmeniz gereken Cadıyı bunlardan uzak bir noktaya açmanız gerektiğidir.

Silahşör kartını ben Dev’in arkasından gönderiyorum genelde. Çünkü kulelere sağlam hasar veriyor. Burada siz tercihinizi başka karttan yana kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki video da örnek savaşı görebilirsiniz. Ayrıca kendi en iyi clash royale dizilimlerinizi yorum atarak paylaşabilirsiniz.

Geri