• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.com adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Battlefield 4 Sıkça Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümler Rehberi

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
18 Nis 2007
61,126
3,901
113
Ankara
maxigamebanner1.png

Merhabalar,

Arkadaşlar forumda gezdikçe fark ettim ki ortak belli başlı sorular problemler var , ben hemen hepsinin çözümünü tek bir başlık altında toplamak istiyorum. En çok rastladığım sorunlardan başlayarak aşağıya doğru çözümleri yazmaya çalışıcam umarım yardımcı olabilirim
maxayrac3.jpg

Digital Deluxe , Premium nedir , hangisini almalıyım ?

Satılan 4 tane Battlefield 4 ürünü vardır , bunlar ;
maxayrac3.jpg

Battlefield 4 Nedir ?

Oyunun kendisidir , battlefield oynamanıza tek başına yeterlidir.
maxayrac3.jpg

Battlefield 4 China Rising Expansion Pack Nedir ?

Oyunun ilk ek paketidir , 4 adet harita ve yeni araçlar , silahlar içerir. Oyunu oynamanız için tek başına yeterli değildir.
maxayrac3.jpg

Battlefield 4 Digital Deluxe Edition

Oyunun kendisi + China Rising ek paketini + 3 adet Golden Battlepack içerir , Golden Battlepack , size başta her 10 levelde bir verilen , ileride ise her 2 levelde bir alacağınız, içinden kamuflaj , seviye puanı takviyesi , silah parçaları gibi eklentilerin çıktığı çantalardır. Oyunu oynamanız için tek başına yeterlidir.
maxayrac3.jpg

Battlefield 4 Premium Özellikleri

- Oyunun kendisi değildir , üyeliğinizi premium haline getirir , içeriğinde China Rising dahil çıkacak olan diğer 4 ek paketi içerir,

- Ek paketlere çıkmadan 2 hafta önce erişmenizi sağlar

- Haritalara girerken öncelik tanır.

- Her ay 1 adet golden battlepack verir. (Toplam 12 adet)

- Premiuma özel kamuflaj , bıçak , künye gibi ürünleri size sunar.

- Ayda bir haftasonu iki kat tecrübe puanı almanızı sağlar.

- Oyunu oynamanız için tek başına yeterli değildir.

- Bunlara ek olarak , Battlefield 4 + Premium gibi paketler mevcuttur ben tek tek yazdım birlikte satılanları da alabilirsiniz , Kutulu ürünlerin genellikle BF4 + China Rising şeklindedir.
maxayrac3.jpg

Orjinal almadan multiplayer oynayabilir miyim ?

Mutliplayer oynayabilmeniz için içinde BF4 oyunu aktif edilmiş bir Origin üyeliğiniz olması gerekmektedir , BF 4 aktif etmek için ise orjinal bir CD KEY edinmeniz gerekir , her KEY sadece bir kez kullanılabilir , yani internette dolaşan KEY ler çalışmayacaktır.

Dolayısı ile orjinal bir KEY edinmeden üyeliğiniz aktif olmaz , üyeliğiniz aktif olmadan da multiplayer oynamanız mümkün olmayacaktır.
maxayrac3.jpg

İnternetten sadece CD-KEY satın alsam oyunu nasıl indiririm.

EA games in kendi sitesinden Origin isimli uygulamayı ücretsiz indirdikten sonra , açtığınız veya mevcut üyeliğiniz ile giriş yapabilir , Origin > Redeem Product Code dedikten sonra aldığınız aldığınız CD-KEY i girebilirsiniz . Bu işlemi yaptıktan sonra artık oyun hesabınızda aktif hale gelmiştir. My Games kısmından Battlefield 4 e tıklayarak download işlemini başlatabilirsiniz.
maxayrac3.jpg

Format atarsam aldığım oyun yanar mı ?

Hayır arkadaşlar aldığınız orjinal oyunu orjinal yapan kutudan çıkan veya sitelerden edindiğiniz orjinal keylerdir , bu keyler BF4 üyeliğinizi aktif etmeye yarar , hesabınızda oyun tek sefer aktif olduktan sonra bilgisayarınıza format atsanız dahi EA Gamesin sitesinden Origin programını ücretsiz indirerek oyununuzu tekrar yükleyebilirsiniz.

Şöyle düşünün , format atınca Facebook hesabınız siliniyor mu ?
maxayrac3.jpg

Oyunun korsanı pc de yüklü , key satın aldım tekrar indirmek istemiyorum.

Bu konuda çözüm oldukça basittir , Origin programını bilgisayarımıza yükledikten sonra redeem product key diyerek aldığımız key ile oyunu aktif ediyoruz. Daha sonra Originde My Games kısmında oyuna tıklayarak download diyoruz ve 5-10 mb indikten sonra indirme işlemini pause ediyoruz. Oyun eğer değiştirmediyseniz C:/Program Files/Origin Games/Battlefield 4 klasörüne inmeye başlamıştır.

Şimdi bilgisayarımızda önceden yüklü olan crackli dosyayının içindeki her şeyi C:/Program Files/Origin Games/Battlefield 4 klasörüne taşıyoruz , (Dosyayı olduğu gibi değil içindekileri taşıyacaksınız yani , bf4.exe dosyası C:/Program Files/Origin Games/Battlefield 4 klasörü içinde bulunaca)

Bu işlemi yaptıktan sonra Origin programına dönüp indirme işlemi için devam et diyoruz ve bi anda muhtemelen yüzde 95-100 arası bi değere ulaşacaktır , son güncellemeleri kurduktan sonra (1-2 gb) yine Origin programından oyuna sağ tıklayıp repair diyoruz (crack li exe dosyasının düzelmesi için) max 100 mb indirme işleminin ardından işlemimiz tamamdır.

Eğer premium üyeyseniz yaptıktan sonra ek paketlerde sorun çıkarsa , servera girerken yükleyin gibi uyarılar alırsanız , "Aldığım keyin içinde China Rising olmasına rağmen oynayamıyorum". Başlığındaki adımları izleyin , Xpack1 china rising içindir Xpack0 eklerseniz second assault sorunu da çözülür.
maxayrac3.jpg

Chrome vs. web tarayıcısında , yüklememe rağmen addon istiyor.

Bunun da çözümü basittir , addon u yükledikten sonra bazen oyun dosyaları hasar görebiliyor , Origin programında oyuna sağ tıklayarak repair dedikten sonra bilgisayarı kapatıp açmak sorunu çözecektir.

Aldığım keyin içinde China Rising olmasına rağmen oynayamıyorum.
maxayrac3.jpg

Bu sorunun tek bir çözümü vardır , adım adım anlatılanları yapmanız sorunu çözecektir ,

Origin programını tamamen kapatın , sağatin ordan sağ tıklayarak exit diyeiblirsiniz.

Baştal menüsünü açtıktan sonra regedit yazıp enter a basıyoruz.

Dosya adımlarını takip ediyoruz HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE > Wow6432Node > EA Games > Battlefield 4 > Xpack1

Eğer installed adında dosya mevcut ise çift tıklayarak değer verisi kısmına "True" yazıyoruz

Eğer Xpack1 dosyası mevcut değil ise Battlefield 4 dosyasına sağ tıklayarak yeni kısmından anahtarı seçiyoruz ve adını Xpack1 koyuyoruz.

Daha sonra yarattığımız Xpack1 dosyasına sağ tıklayarak yeni kısmından dizi değerini seçiyoruz ve adını Installed koyuyoruz.

Yarattığımız Installed dosyasına çift tıklıyarak değer verisi kısmına "True" yazıyoruz.

Ve regedit i kapatıyoruz.
maxayrac3.jpg

Game disconnected: could not join server. hatası

Son güncelleme ile çıkan bu sorun çözülmüştür ancak yinede devam edenler için ;

Öncelikle buradan PunkBuster son versiyonunu indiriniz.

İndirdiğiniz setup dosyasını açtıktan sonra add game kısmına tıklıyoruz ve battlefield 4 ü seçiyoruz , onayladıktan sonra otomatik olarak punkbuster kendini güncelleyecektir , daha sonra Origin programından oyuna sağ tıklayarak repair diyoruz.

Bunlardan sonra yasaklı sitelere giriş için farklı dns kullanıyorsanız dns nizi standart hale getirmenizi tavsiye ederim.

Sıradaki aşamada başlat menüsüne cmd yazarak enterlıyoruz ve çıkan komut satırına sırasıyla verdiğim komutları aynı şekilde giriyoruz.

ipconfig /flushdns
ipconfig /registerdns
ipconfig /release
ipconfig /renew
netsh winsock

Bu işlemleri yaptıktan sonra komut satırını kapatıyoruz ve bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.

Bu sorunun çözümünü ea dahil net olarak çözebilen olmasa da bu yöntem çoğu kişide işe yarayacaktır.

Alternatif olarak bi arkadaşımızın şöyle bi çözümü daha var :

Vinewood;

Bu sorun oyun ile ilgili değildir. Kaynağı Battlelog olan bu hata dan aşağıdaki adımları takip ederek kurtuluyorsunuz

1- Bilgisayarınızı kapatın.

2- Masaüstü kullanıyorsanız psu yu kapatın (Dizüstü lerde bataryayı çıkarın).

3- Bilgisayarınızı elektrik prizinden ayırın

4- Bilgisayarınızın açma tuşuna 10-15 saniye basılı tutun

5- Önce prizi yerine takın sonra psu yu çalıştırın (Bataryayı takın)

6- Bilgisayarınızı çalıştırın

NOT: Hala sorun devam ediyorsa Farklı bir tarayıcı kullanın ve Battlelog pluginini Yeniden kurun
maxayrac3.jpg

Battlefield 4 SinglePlayer oynadığım halde açtığım silahlar MP'da görünmüyor

SinglePlayer modda açılan silahlar ancak SinglePlayer modda kullanılabilir , multiplayer silahlarını multiplayer oynayarak açabilirsiniz.
maxayrac3.jpg

Batlefield 4 Premium aldığımda geçmiş tarihte verilen premium hediyelerini alır mıyım?

Premium hesabınızı aktif ettiğiniz gün içinde toplu olarak Battlepack yağmuruna tutulursunuz , yani evet hepsi gelir.
maxayrac3.jpg

Oyunda hile var mı ?

Her oyunda olduğu gibi bf4 te de hile mevcut , şahsen oynarken hiç rastlamadım lakin ban yediğiniz takdirde ödediğiniz dünya para çöpe gitmekte , kimse bu riski alarak hile kullanmaya teşebbüs etmez , siz siz olun nette gezen hile programlarına videolarını izleyerek kanmayın , o videoları punkbuster ekipleri de izlemekte ve sürekli yeni güncellemeler çıkarmaktalar , üyeliğinizden olursunuz sadece.
maxayrac3.jpg

Mobil android telefona Commander uygulaması indirme

Bildiğiniz üzere commander modunu artık tabletlerde oynayabiliyoruz , ancak bu uygulama sadece tabletten android markete girilince çıkmakta. Çözümü ise basit

Öncelikle şu iki dosyayı indiriyoruz ,

APK

OBB

Mobil aygıtımızı bilgisayara bağladıktan sonra indirdiğimiz obb dosyasını aygıtın içindeki Android klasörünün içindeki obb klasörünün içine atıyoruz. (com.ea.game.warsawcommander_row bu dosyayı)

Daha sonra apk dosyasını aygıtta istediğimiz yere atıyoruz , aygıtımızda klasörlere girerek attığımız apk dosyasını buluyoruz ve kur diyoruz , eğer daha önce apk dosyası kurmadıysanız çıkan sayfada bilinmeyen aygıtlara izin ver kutucuğunu işaretlemeniz gerekmektedir.

Ve işlem tamamdır , menüde Commander uygulamasını bularak açabilir , giriş yaptıktan sonra ister otobüste ister iş yerinde commander oynayarak exp kasabilirsiniz.
maxayrac3.jpg

Veteranım olmasına rağmen veteran kamuflajları ve silahları kapalı.

EA desteği ile yaptığım görüşme sonucu öğrendim ki bu eşyalar zamanla açılacaktır , kimde ne zaman açılacağı belli değildir , bugün de açılabilir yarın da , bizden istenen sabırla beklememiz.
maxayrac3.jpg

Her iki taraftı da aynı ülke olarak görüyorum.

Bu bir sorun değildir bazı serverlar iki tarafıda aynı takım yapar. (US vs US şeklinde)
maxayrac3.jpg

Bf4 performans Sorunu

Ani frame dususleri, karelenme, anlik takilmalar yasayanlar icin cozum;

http://www.coderbag.com...PU-Core-Parking-Utility

Reddit forumlari bu cozumle calkalaniyor arkadaslar, denedim, benim de isime yaradi, oyun simdi gercekten yag gibi akmaya basladi. Normalde sistemim Bf3'u ultra v-sync acik akici sekilde oynatirken Bf4'u hic bir ayarda (low bile) akici oynayamiyordum. Oyun ici Fps degerleri ultra'da bile 80'lerde gezerken anlik takilmalar (stutter) beni deli ediyordu.

Bu program registry'ye mudahele ederek windows'un kullanmadigi cpu cekirdeklerini kullanima aciyor. Programi calistirip scan ettiriyorsunuz, park etmis cekirdekleri buluyor. Unpark all diyip restart atiyorsunuz hepsini devreye sokuyor. Boylece elinizdeki beygir gucunu sonuna kadar hizmetinize sunuyor. Forumdaki kullanicilarin bazilari yuzde 30 yuzde 40'lara varan performans artisi yasamislar. Benim kare oranlarim zaten iyiydi cok artmadi ama oyunun akiciligi geri geldi.

http://www.reddit.com/r...efield_4_i_found_a_fix/

Bu da programin kullanimi, xfactor video hazirlamis;

Umarim sizin de sorunlarinizi cozer, ben gercekten bu islemden sonra oyundan daha fazla keyif alir oldum.

Geri