• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.com adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Archlord da Guild Açma ve Guild Bayragi Koymak (Elemental Taşlar)

• Konuyu başlatan BurjivA
  • Başlangıç tarihi

BurjivA

2q0tzbq.png

Bi sisteme oturtamadim ancak bi kaç kez okumayla anlaşılır olacaktir.Kusura bakmayin.

Elemental taşlar hem attack hemi de defans ta işinize yarar elemental taslari armora etege bota eldivene ve silahlara takabilirsiniz

5 çeşit element var oyunda ateş (fire) su (water) toprak(earth) tahta yok yok hava (air) sihir (magic)

Öncelikle şunu belirtelim ates le su karşıt güçler havayla da toprak karşıt güçlerdir sihir için böyle bi karşıt güç yok.Bu karşıtlık nerde işe yarar mesela elemental moblar var örnek olarak flame bearlar bunlarin fire resistanci 100 water i ise 0 diger elementler için 50 resistanclari war yani bu ne demek oluyor siz kilicinizda fire taşı kullanırsaniz flame bearlara az vurursunuz earh magic air kullanirsaniz daha fazla vurursunuz ama water tasi kullanırsaniz en fazla zarari verirsiniz

Defans olayina gelelim

Elemental taslar armora bota eldiven ve etege de takilabilir bu da size elemental defans kazandirir elemental defans normal moblarda işe yaramaz ancak pvp ve elemental moblarda işe yarar

yanlış hatırlamiyorsam
lvl1 % 7
lvl2 % 9
lvl3 % 12
lvl4 % 15
lvl5 % 17
oraninda elemental resistance veriyor ve maks elemental resistanceiniz %80 olabiliyor

3 yuvali bir armor ve 3 yuvali bir eteğe lvl 3 magic elemental stone takarsaniz %72 magic elemental resistance iniz olur birde eldivene lvl3 magic stone takin %80 olur (%81 olmaz )

tavsiyem elemental moblarla kasacaksaniz mesela water özelligine sahip bi mobla kasacaksaniz water resistance inizi %80 yapip kiliciniza fire taş takmaniz böylece hem daha az zarar alırsınız hem de daha hizli öldürürsünüz
NOT:Elemental mobların normal attackları çok zayıftır genellikle 1 vururlar ancak elemental attacklari defansiniz yoksa kodu mu oturtur siz mi mobu keseyim derken bi bakarsınız o sizi kesmiş

Gelelim Attack kısmına

lvl1 %3 elemental damage
lvl2 %4 elemental damage
lvl3 %5 elemental damage
lvl4 %6 elemental damage
lvl5 %7 elemental damage

sizin silahiniz ne kadar yuvaya sahipse o kadar iyi taş basarsiniz elemental damage iniz artar

NOT: Hep ayni tür taşları takin lvli fark etmese bile ilk taşiniz earth se digerleri de earth olsun

iki uç örnek verelim 8 slotlu iki tane boş silahiniz var lvl1 tasi takarsaniz elemental attack iniz %24 olur lvl 5 taş takarsaniz %56 olur bu yüzdelerin ne kadar etkiledigi hesabini tam bilmiyorum ancak ne kadar fazla elemetal attacka sahipseniz combatlari kullanirken o kadar çok vurursunuz
lvl 5 taşlar 5m dan az değil ayrica çogu da yanar takarken ancak farklari görmeniz için bu örnekleri veriyorum.Ama kesinlikle unutmayin ayni türden elemental stone takacaksiniz 8 yuvali bi silaha 2 tane air 2 tane earth bi tane fire takarsaniz o silahi satmaya çalıştıgınızda güzelim silahi ne hale getirdiginiz için millet size küfür eder

Ayrica silahlarin üzerinde yeşil statler olur mümkün oldugunca prismatic damage i olan silahlari kullanın ne kadar etkili bilmiyorum ancak bana öyle dediler sorgulamadim kabullendim

Bu arada eklenen taşlar geri çıkartılamaz geri dönüş yok

aLntıdır...

Selam Arkadaslar öncelikle bügün sizlere guildin nasil acildigi ve guilde nasil bayrak konuldugu anlatmak istedim

1.Guild Nasıl Açılır

Arkadaslar guild acabilmeniz icin lvl 20 olmaniz yeterlidir.

2.Guild Açtim Ama Bayrak Alamiyorum Nasil Bayrak Alabilirim.

Arkadaslar Guildinize Bayrak alabilmeniz icin bi cesit skullalara ihtiyaciniz olacaktir.Bunlari elde etmeniz icin pwp yapmaniz yeterlidir.3 Çesit Skull Vardir Skull Of SpiteSkull Of Hatred ve Skull Of Blood.Skull Of Spite 30 ile 40 arasi playerlardan düserSkull Of Hatred 40ile 50 arasi playerlardan düser ve Skull Of Blood 50 ve üstü kisilerden düser.Guildinize Base Alabilmeniz İcin 9 tane spite skull gereklidir (diger Skullardan guild bayragi acabilmek icin yeteri kadar var ama bundan yeteri kadar yoksa guild bayragi alamazsiniz)Trim alabilmeniz icin 2 yada 3 tane skull of hatred gereklidir ve Symbol Alabilmeniz İcinde 5 tane Skull Of Blood düsürmeniz guild bayragi acmaniz icin yeterlidir.İyi Eglenmeler

Geri