• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.com adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

[4.2.1] Atom Rom v1.0 & Atom Karnel | GMD

• Konuyu başlatan Absolution
  • Başlangıç tarihi

Absolution

maxigameanner3.png

[4.2.1] Atom Rom v1.0 & Atom Karnel | GMD

Fotor010284216.png

Kullandığım çoğu Rom arasında En Stabil - Sorunsuz - Hızlı - Sade ve Güzel olan Rom'dur.Tavsiye ederim :)

ATOM ROM'daki yenilikler ve özellikleri:

v1.0
-ATOM Kernel'i içeriyor.
-Orijinal kernelimiz 6mb iken ATOM Kernel 4mb. Yaklaşık 20.000 satır kod temizliği yapıldı.
-Orjinale göre çok daha performanslı ve stabil bir kernel kullanılmış oldu.
-Orijinal ROM base olarak kullanıldı.
-Orijinal ROM'daki tema sistemi devre dışı bırakıldı.
-Genel anlamda framework'e çok daha güzel bir görünüm kazandırıldı.
-Flat dizayn ikonlar ve grafikler kullanıldı. Bu dizayna 3. parti uygulamalarda dahil edildi.
-Orijinal ROM'daki DTS denen saçmalık kernelden devre dışı bırakıldı.
-DTS silindikten sonra Viper4AndroidFX dahil edildi.
-Ayarlar uygulamasından bazı gereksiz ayarlar silindi.
-OTA Devre dışı bırakıldı
-Müzik çalar olarak NexMusic seçildi ve orijinal müzik çalar silindi.
-Gravitybox ile pil menüsünde oluşan sorun giderildi. Gravitybox'un orijinal rom ile nerdeyse %100 uyum ile çalışması sağlandı.
-XuiMod sayesinde menülere kaydırma animasyonu eklendi.Video > ATOM ROM Scrolling animations - Discovery - YouTube
-Herzamanki gibi Gravitybox sayesinde sayısız kişiselleştirme sağlandı.
-Google Play Store, Android 4.4'ten alındı.
-APEX Launcher ROM'un dizaynına uygun şekilde modifiye edildi.
-Telefon uygulaması ve mesajlar uygulaması farklı bir görünüm kazandı. (Fakat mesajlar gerçekten çirkin duruyor. Güncelleme ile daha iyi bir hal alacaktır.)
-Klavye modifiye edildi ve harika bir görünüm kazandırıldı.
-Uçuşan partiküllerden oluşan tuş kilidi kullanıldı. Seveceğinizi umuyoruz.
-Sistem sesleri, zil sesleri, bildirim sesleri ve alarm sesleri çok özenle seçildi. Kurcalamanızı tavsiye ederiz.
-Bravia Engine 3 eklendi ve ekran deneyiminin iyileştirilmesi sağlandı.
-Font rendering sistemi ve fontlar değiştirildi.
-Herzamanki gibi su ve busybox dahil edildi.
-Kernel bazında pili korumak adına birçok modül düzenlendi. Buda bizlere harika bir pil ömrü sağlıyor.
-Telefon uzun süre kullanılmadığında Deep Sleep'e geçiyor.
-4 işlemcinin birden çalışması için gereken CPU treshold düşürüldü ve oyunlar için daha iyi bir deneyim sağlaması amaçlandı.
-Hotplug governor, son çıkan Linux kernel'inden esinlenerek güncellendi.
-Mount kodlarında birkaç değişiklik yaparak pil ve performans iyileştirmeleri sağlandı.
-Ses tuşlarına bastığımızda oluşan yanıp sönme (kırpışma) giderildi.
-Browser MTK'nin uygulama kitaplığından güncellendi ve uyumlu bir görünüm kazandırıldı.
-Kamera'daki renk yoğunluğu bir miktar azaltılarak kırmızı spotun engellenmesi amaçlandı.
-Saat uygulaması orijinal Android'inki ile değiştirildi.
-Orijinal ROM baza alındığı için çift sim kart ve diğer işlevlerde herhangi bir sıkıntı yaşanmamakta.
-İstatistik bilgilerini toplayan sistemler tamamen devre dışı bırakılarak cihaz rahatlatıldı.
-Orijinal yazılımda eksik olan bir çok dosya izni düzeltilerek stabilite arttırıldı.
-Dokunmatik hassasiyeti ile ilgili deneysel bir çalışma yapıldı ve iyi sonuç verdiğini düşünüyoruz. Artık kaydırdığımızda ögeler geriden gelmiyor.
-Change devre dışı bırakıldı ve ramden kazanç sağlandı.
-ATOM Boot animasyonu ve Google logosu ile açılıyor.
-Build.prop iyileştirmeleri yapıldı.
-Gereksiz sistem uygulamaları ve kütüphaneleri temizlendi.

Kısacası orijinal rom'un hemen hemen heryerine elimiz deydi ve herkesi mutlu edebilecek, birazda farklı görünen sade bir yazılım geldi. Özellikle yeni kernelimiz harika çalışıyor. Stabiliteyi korumak adına ayalar menüsü kamera gibi uygulamalarda derin değişiklikler yapmayarak bu romu stabil haliyle bırakmayı ve diğer romlarımızda daha farklı özelliklere sahip ögeler kullanmayı planladık. Beğenmenizi umuyoruz ve iyi eğlenceler diliyoruz.

v1.0'da bilinen sorunlar:

-FM Radyo force close oluyor.
-Mesajlar çirkin görünüyor. (Bu bir sorun değil aslında.Fakat farklı bir görünüş istiyen arkadaşlar GO Sms Pro'yu indirebilir.)

!!!ÖNEMLİ!!!
ROM'u kurduktan sonra ilk yapılması gereken ayarlar:

1-Xposed Installer'i açıyoruz.
2-Modules'e basıp Gravitybox ve XuiMod'u işaretliyoruz.
3-Geri gelip Framework menüsüne giriyoruz ve install diyoruz. İzin ver diyoruz. Telefonu yeniden başlatıyoruz.
4-XuiMod isimli programı açıyoruz.
5-Animation Mods'a gelip ListView Animation'u "Scale" olarak ayarlıyoruz. Programı kapatıyoruz. (Sonra tercihinize göre değişirsiniz. Şimdi kurcalamayın.)
6-Gravitybox isimli programı açıyoruz.
7-Durum Çubuğu İyileştirmeleri > Durum Çubuğu Renkleri > Pil rengiyle aynı yap seçeneğini işaretliyoruz.
8-Az önce girdiğimiz menüden 1 adım geri geliyoruz. "Sinyal simgelerini otomatik gizle" seçeneğini açıp hepsini işaretliyoruz.
9-Viper4Android FX programını açıyoruz. Install Driver sorusuna Yes diyerek With VFP seçeneğini işaretliyoruz. Telefonu yeniden başlatıyoruz.

Bu ayarları yaptıktan sonra Gravitybox'u güzelce kurcalayıp kişisel beğeninize göre ayarlarınızı yapınız. Keyifle kullanınız.

İndirme Linkleri:

v1.0 Discovery_ATOM_ROM_PITTECH_v1.0.zip ? Yandex.Disk

Bilgi : Farklı klavye istiyen arkadaşlar olursa eğer benim gibi Google Store'dan Touchpal X uygulamasını indirsinler.

konu yararlı eline sağlık hocam . Birde en ince ayrıntısına kadar discovery cihazlarına rom ve cwm yapmayı gösterebilrsen çok iyi olur . o kadar şey denedm. cihaz supersu da root lu gözüküyor. fakat bir türlü mavi yazıları elde edemedim. orjınal turuncu yazılar geliyor. sanırım bir yerde yanlış yapıyorum.

Eyw hocam şuan rom attım cihaza sayende. soğumuştum discoveryden bir türlü yapamdm diye. s3 ün root felan kolaydı . sayende hallettik. s4 romu yükledim bi iki ince ayar ve yazı fontunu değiştirdim. Harika oldu :D konu herkesin işine yarıyacak
Not: yaptığım hata install supersuper yapıyormuşum ben çok ince bi ayrıntı varmış . İstal Supersu Olucakmş :DD

Eyw hocam şuan rom attım cihaza sayende. soğumuştum discoveryden bir türlü yapamdm diye. s3 ün root felan kolaydı . sayende hallettik. s4 romu yükledim bi iki ince ayar ve yazı fontunu değiştirdim. Harika oldu :D konu herkesin işine yarıyacak
Not: yaptığım hata install supersuper yapıyormuşum ben çok ince bi ayrıntı varmış . İstal Supersu Olucakmş :DD

İşe yaradığına sevindim :)

Evet biraz karışık, ufak tefek şeyler bile büyük bi öneme sahip :D

Geri