• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.com adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

2017 YGS Muhabbet Alanı

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
18 Nis 2007
61,126
3,901
113
Ankara
Evet arkadaşlar zaman geldi ve çattı, kimler giriyor bakalım sınava, beklentileriniz, umutlarınız, hayalleriniz neler bakalım.

Bu arada sınava girecek tüm arkadaşlara başarılar diliyorum, zamanınızı verimli kullanmayı unutmayın.

lise terk biri olarak girip sadece türkçe - sosyal çözüp çıkacağım belki matematik ten 6 tane sıkarım. hedef lys orada patlayıp ankara veya antalya gastronomi kazanmak :D tabi gastronomi olmazsa bekle beni askerlik!

lise terk biri olarak girip sadece türkçe - sosyal çözüp çıkacağım belki matematik ten 6 tane sıkarım. hedef lys orada patlayıp ankara veya antalya gastronomi kazanmak :D tabi gastronomi olmazsa bekle beni askerlik!

Neden sadece ikisini çözeceksin 4ünden de sorumlu olunan ilk sınav ygs değilmiydi zaten? LYS de değilmiydi o alana göre soru çözme benmi yanılıyorum

Neden sadece ikisini çözeceksin 4ünden de sorumlu olunan ilk sınav ygs değilmiydi zaten? LYS de değilmiydi o alana göre soru çözme benmi yanılıyorum

Yanılmıyorsun ancak hepsinden sorumlu olduğuna dair bir şey yok. Hedef 180 barajını aşmak. Bu da yanılmıyorsam 32 nete tekabül ediyor. Arkadaş iki kısımdan bu netleri çıkarıp yanına birkaç matematik eklediği takdirde bu barajı aşacaktır. Ek olarak 3 e yakın fizik kimya biyoloji kısmından da çözebileceğini düşünüyorum. Girecek arkadaşlara tavsiyem çözmüyorum diyerek soru atlamayın. Tüm sorulara vaktiniz yettiğince bakın arada kolay sorular yada uzun görünüp kolay çözebileceğiniz sorular olmakta. Herkese başarılar diliyorum.

Sınava girecek arkadaşlara tavsiye , önce sorulara bi göz gezdirin.Bir bakışta yapacağınız sorular olacaktır onlara bakıp devam edin.Ne kadar çok soruya bakabilirseniz o kadar iyidir. Sözelcilere de tavsiye Fizik ve Biyolojiye bir göz atmaları.Güncel hayattan basit genel kültür sorularıyla karşılaşabilirsiniz.

Başarılar , stres yapmayın. Hedefi hep büyük tutun.

Ayrıca sınava girmeyenler olarak mümkün olduğunca sabah saatlerinde evden çıkmayalım , sınav süresincede ses olabilecek aktivitelerden uzak duralım.Ben şahsen YGS'ye girerken pazar kahvaltısına gidecek insanlarla aynı trafiğe takılmıştım hoş olmuyor.

araştırmalarıma göre bi sorumluluk yok. benim istediğim bölüm ts2 den alım yapıyor, ts 2 28 türkçe, 26 sosyal ,10 matematik neti istiyor. lakin bende matematik yok hiç yok o yüzden çözmeyeceğim.

araştırmalarıma göre bi sorumluluk yok. benim istediğim bölüm ts2 den alım yapıyor, ts 2 28 türkçe, 26 sosyal ,10 matematik neti istiyor. lakin bende matematik yok hiç yok o yüzden çözmeyeceğim.

Kaynak linki varsa gönderebilir misin konuya ilişkin

3 üncü kez girecek biri olarak bilgi vermem gerekirse.

Sınavda önemli olan barajı geçmek sınav sistemimizde 2 adet baraj tipi var bunlardan biri

geçen sene 140 dan 160 a çıkan 2 yıllık yüksek okul barajıdır. Bir diğeri ise 180 Lys barajıdır.

İlk barajı geçtiğiniz taktirde 2 yıllık okullara gitmeye hak kazanırsınız (bu baraja yatay geçiş dahil değildir meslek liseliler direk 2 yıllık okuyabilirler. Oda geçen sene duyduğuma göre tam bilgim yok kaldırılacaktı)

Diğer baraj ise 180 barajı olur ve bunu geçtiğiniz zaman LYS sınavına girmeye hak kazanırsınız.

Bir diğer ayrıntı ise sınavda istediğiniz daldan çözebilirsiniz 4 Dersin sınavını çözmenize gerek yoktur bu tamamen isteğe bağlıdır. Burada olan önemli şey barajı geçmektir.

Bir diğer ayrıntı ise sınavda istediğiniz daldan çözebilirsiniz 4 Dersin sınavını çözmenize gerek yoktur bu tamamen isteğe bağlıdır. Burada olan önemli şey barajı geçmektir.

4 dersten istediğimiz kadar doğru yapabildiğimiz sürece çözebiliyoruz yani

Geri